Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pracovní listy Velké obecný zeměpis. Kartografie – zemepisná poloha 1.Zjistěte přesnou polohu těchto míst: a)nejvyšší hora Evropy b)ústí nejdelší řeky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pracovní listy Velké obecný zeměpis. Kartografie – zemepisná poloha 1.Zjistěte přesnou polohu těchto míst: a)nejvyšší hora Evropy b)ústí nejdelší řeky."— Transkript prezentace:

1 Pracovní listy Velké obecný zeměpis

2 Kartografie – zemepisná poloha 1.Zjistěte přesnou polohu těchto míst: a)nejvyšší hora Evropy b)ústí nejdelší řeky Austrálie c)J největšího ostrova světa 2.Jaké místo se schovává pod následujícími souřadnicemi? Krátce jej popiš. 4°s.z.š 74°v.z.d 3. Zjistěte polohu a seřaďte do kříže následující města vzhledem k Praze TokioNew York MéxicoSoul BombajSao Paulo JakartaManila LADillí Praha S J ZV

3 Kartografie - výškopis 1.Rozhodněte, která odpověď platí: a)vrchol B je položen výše než vrchol A; b)vrchol A i B jsou stejně vysoko; c)vrchol A je vyšší než vrchol B. 2.Který svah hory s vrcholem A je nejpříkřejší a proč: a)severní svah b)jižní svah c)východní svah d)západní svah Vysvětlení: 3.Na cestě z bodu D do bodu E půjdeme: a)prudce vzhůru a pak po rovině; b)do mírného stoupání a pak po rovině; c)do mírného stoupání a pak prudce klesneme; d)prudce vzhůru a pak mírně klesáme.


Stáhnout ppt "Pracovní listy Velké obecný zeměpis. Kartografie – zemepisná poloha 1.Zjistěte přesnou polohu těchto míst: a)nejvyšší hora Evropy b)ústí nejdelší řeky."

Podobné prezentace


Reklamy Google