Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Označení DUM 13 _ 06 _ Pl _ DUM Autor Příjmení a jméno: Pavelková Irena, Bc. Škola: Základní škola a Mateřská škola Štěpánkovice, příspěvková organizace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Označení DUM 13 _ 06 _ Pl _ DUM Autor Příjmení a jméno: Pavelková Irena, Bc. Škola: Základní škola a Mateřská škola Štěpánkovice, příspěvková organizace."— Transkript prezentace:

1 Označení DUM 13 _ 06 _ Pl _ DUM Autor Příjmení a jméno: Pavelková Irena, Bc. Škola: Základní škola a Mateřská škola Štěpánkovice, příspěvková organizace Adresa: Zahradní 10, Štěpánkovice, Předmět a očekávaný výstup Ročník: 8. Datum: Předmět: Anglický jazyk Tematický celek: Gramatika – must, mustn´t, don´t have to. Očekávaný výstup: Ví, jak se v anglickém jazyce pracuje se slovesy must/mustn´t/don´t have to. Anotace: Prezentace v PowerPointu je zaměřena na rozdíl mezi slovesy must – muset, mustn´t – nesmět a don´t have to – nemuset. Součástí prezentace jsou pracovní listy, které slouží k procvičení dané gramatické struktury. Klíčová slova: Anglický jazyk, gramatika, must/mustn´t, don´t have to.

2 Must, mustn´t, don´t have to Muset/nesmět/nemuset

3 Must = muset Don´t have to = nemuset Mustn´t = nesmět We must be at school at eight o´clock. Musíme být ve škole v 8 hodin. We don´t have to get up early on Sunday. V neděli nemusíme vstávat brzy. We mustn´t be late. Nesmíme se opozdit.

4 You mustn´t go. You must stop. Obr. 1

5 You must be quiet. You mustn´t speak. Obr. 2

6 You must go. You mustn´t stop. Obr. 3

7 Cars must stop. Cars mustn´t go. Obr. 4

8 Drivers mustn´t park their cars here. Obr. 8

9 People mustn´t smoke in this park. Obr. 5

10 People mustn´t cycle here. Obr. 6

11 Dogs mustn´t go there. Obr. 7

12 People mustn´t enter this area. Obr. 9

13 Make sentences with must or mustn´t

14

15 Translate into English Nemusíme chodit na diskotéky. Nesmíme používat mobilní telefony ve škole. Musím být ve škole v osm hodin. Nesmíš mluvit v hodinách. Nemusíme nosit uniformy. Děti v Británii musí nosit uniformy.

16 Autorizace Obr. 1: Převzato z [cit. dne ]http://www.pollsb.com/polls/p traffic_light_always_red_drive_it Obr. 2: Převzato z dne ] Obr. 3: Převzato z dne ] Obr. 4: Převzato z dne ] Obr.5: Převzato z j2d2jM:&imgrefurl=http://www.flickr.com/photos/loopzilla/ /&docid=lcFY3HuY7WFa5M&itg=1&imgurl=http://farm2.stat ic.flickr.com/1128/ _1cf2c36ada.jpg&w=500&h=375&ei=y9OPT4CqH8jKtAaP34SuBA&zoom=1&iact=rc&dur=259&sig= &page=1&tbnh=155&tbnw=208&start=0&ndsp=54&ved=1t:429,r:26,s:0,i:159&tx=67&ty=88[cit. dne ] Obr. 6: Převzato z dne ] Obr. 7: Převzato z dne ] Obr. 8: Převzato z dne ] Obr. 9: Převzato z dne ]


Stáhnout ppt "Označení DUM 13 _ 06 _ Pl _ DUM Autor Příjmení a jméno: Pavelková Irena, Bc. Škola: Základní škola a Mateřská škola Štěpánkovice, příspěvková organizace."

Podobné prezentace


Reklamy Google