Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Konzumní společnost Petr Machala. 1.Co je to světová ekonomika? 2.Jaké jsou nevýhody ekonomické globalizace? 3.Jak dělíme svět z ekonomického hlediska?

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Konzumní společnost Petr Machala. 1.Co je to světová ekonomika? 2.Jaké jsou nevýhody ekonomické globalizace? 3.Jak dělíme svět z ekonomického hlediska?"— Transkript prezentace:

1 Konzumní společnost Petr Machala

2 1.Co je to světová ekonomika? 2.Jaké jsou nevýhody ekonomické globalizace? 3.Jak dělíme svět z ekonomického hlediska? 4.Napiš aspoň 4 problémy třetího světa. 5.Vysvětlete schéma bludného kruhu bídy. Co jsme se posledně učili?

3 Víte, co je to konzumní společnost?

4 poslední čtvrtina 19. století – horní vrstva rodí se nová filozofie prodeje nestačí jen prodat, co si zákazník žádá, je třeba v něm probudit potřebu konzumu Kdy se vytváří zmasovění spotřeby? …to musím mít…

5 1.Musíte to mít..., říká prodejce 2.Musím mít něco víc, lepšího než soused… Jaké jsou fáze konzumu?

6 3.Musím to mít, protože se mi to líbí, plním si touhy, sny, skrytá přání 4.od 70. let 20. století – období hyperkonzumu

7 hodnoty blahobytu, cestování a zdravého životního stylu jsou sdíleny všemi usilujeme o přísun stále nového potěšení → rozmach průmyslu zábavy trpíme starostí o své zdraví - léky Co je to hyperkonzum?

8 spotřebou zakrýváme vnitřní chudobu, pocit neuspokojenosti odsouzení reklamy – manipuluje s našimi potřebami mnozí lidé jsou z konzumu vyloučeni pracujeme stále více, abychom mohli užívat více konzumu→psychické potíže Co říká kritika konzumní společnosti?

9 konzum sám o sobě špatný není, škodí pouze jeho přemíra Je konzumní společnost škodlivá?

10 Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "Konzumní společnost Petr Machala. 1.Co je to světová ekonomika? 2.Jaké jsou nevýhody ekonomické globalizace? 3.Jak dělíme svět z ekonomického hlediska?"

Podobné prezentace


Reklamy Google