Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Roční období. Jaro Jaro je jedno ze čtyř ročních období. Na jaře začínají kvést skoro všechny plodiny. Astronomické jaro začíná jarní rovnodenností (na.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Roční období. Jaro Jaro je jedno ze čtyř ročních období. Na jaře začínají kvést skoro všechny plodiny. Astronomické jaro začíná jarní rovnodenností (na."— Transkript prezentace:

1 Roční období

2 Jaro Jaro je jedno ze čtyř ročních období. Na jaře začínají kvést skoro všechny plodiny. Astronomické jaro začíná jarní rovnodenností (na severní polokouli zpravidla 20. března, a končí letním slunovratem (na severní polokouli zpravidla 21. června).

3 Léto Léto je další jedno ze čtyř ročních období. V létě se dělají různé sporty jako je ježdění na kole či na inline- bruslích, ve tropech se většinou chodí na koupaliště. V různých oborech je ale definováno různě. Astronomické léto začíná letním slunovratem 21. června a končí podzimní rovnodeností 21. března.

4 Podzim Podzim je další jedno z ročních období. Na podzim se většinou sklízí všechna úroda a pouštějí se draky. Astronomický podzim začíná podzimnírovnodenností – na severní polokouli kolem 23. září, na jižní kolem 21. března a končí zimním slunovratem – 21. prosince.

5 Zima Zima je poslední jedno z ročních období. V zimě se spíše dělají zimní sporty jako např.: lyžování, zimní bruslení a sáňkování. Astronomická zima začíná zimním slunovratem (na severní polokouli zpravidla připadá na 21. prosince a končí 21. března.


Stáhnout ppt "Roční období. Jaro Jaro je jedno ze čtyř ročních období. Na jaře začínají kvést skoro všechny plodiny. Astronomické jaro začíná jarní rovnodenností (na."

Podobné prezentace


Reklamy Google