Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Pavel Najman. Obchodní akademie a Střední odborná škola logistická, Opava, příspěvková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Pavel Najman. Obchodní akademie a Střední odborná škola logistická, Opava, příspěvková."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Pavel Najman. Obchodní akademie a Střední odborná škola logistická, Opava, příspěvková organizace. Materiál byl vytvořen v rámci projektu OP VK 1.5 – EU peníze středním školám, registrační číslo CZ.1.07/1.5.00/34.0809. Parabolický trend – grafické znázornění 11. srpna 2013 VY_32_INOVACE_120318_Parabolicky_trend_-_graficke_znazorneni_DUM

2 Stejně jako u lineárního trendu je možné využít grafické znázornění i u parabolického trendu. Graf umožní vytvořit si rychlý a názorný pohled na sledované jevy. Nevýhodou je zjednodušení a menší přesnost, a zároveň i obtížnost zpracování. Pro grafické znázornění parabolické funkce se použije spojnicový graf v pravoúhlé soustavě souřadnicových os.

3 Graficky vyjádřená časová řada pomocí parabolické funkce může mít trend: a)rostoucí b) klesající y t y t t t

4 Příklady: Parabolický trend, grafické znázornění v Excelu

5 CITACE ZDROJŮ BURDA, Zdeněk. Statistika pro obchodní akademie. Vyd. 5., ve Fortuně 4., upr. Praha: Fortuna, 2006, 94 s. ISBN 80-716-8963-7. Prezentace byla vytvořena v programu MS PowerPoint 2010


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Pavel Najman. Obchodní akademie a Střední odborná škola logistická, Opava, příspěvková."

Podobné prezentace


Reklamy Google