Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola a mateřská škola T. G. Masaryka Milovice, Školská 112, 28923 Milovice projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola a mateřská škola T. G. Masaryka Milovice, Školská 112, 28923 Milovice projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."— Transkript prezentace:

1 Základní škola a mateřská škola T. G. Masaryka Milovice, Školská 112, 28923 Milovice projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: IV / 2 Zlomky. Rozšiřovaní a krácení zlomků Název:Matematika-8.r, Zlomky. Rozšiřovaní a krácení zlomků./Opakování./ Anotace: Materiál obsahuje slovní úlohy na určení zlomků.opakování pravidel rozšiřovaní a krácení zlomků. Autor: Tamara Huková Datum: 03.09.2011 Jazyk: čeština Ročník: VIII. Předmět: Matematika Očekávaný výstup: Žáci provádí zápis zlomků v základním tvarů, krátí a rozšiřují zlomky. Klíčová slova: zlomek, zlomek v základním tvaru Druh učebního materiálu: Power Pointová prezentace Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak, je Tamara Huková. Dostupné na www.zsmilovice.cz,OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost,financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

2 Zlomky. Rozšiřování a krácení zlomků. /opakování/ 1. Na obrázku je 6 rovinných útvarů rozděleno úsečkami na shodné díly, část plochy je žlutá. a) U každého obrazce popiš zlomkem v základním tvaru podíl žluté části z celkové plochy. b) V kružnici tvoří žlutá část méně než plochy? c) Součet odpovídá podílu obsahu žluté části a obsahu celé plochy kružnice? d) Když v 12úhelníku obarvíme ještě, byla by právě polovina plochy žlutá? 79 1 1 1 1 1 1 3 14 42 3 14 42 ++ 112 Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak, je Tamara Huková. Dostupné na www.zsmilovice.cz,OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost,financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

3 2. Urči kterým číslem se rozšířili zlomky. Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak, je Tamara Huková. Dostupné na www.zsmilovice.cz,OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost,financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

4 3. Zapiš zlomek v základním tvaru. Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak, je Tamara Huková. Dostupné na www.zsmilovice.cz,OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost,financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

5 Použitá literatura: Očekávané výstupy v RVP ZV z matematiky ve světle testových úloh,Ústav pro informace ve vzdělávání, Nakladatelství Tauris. Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak,je Tamara Huková.Dostupné na www.zsmilovice.cz,OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost,financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.


Stáhnout ppt "Základní škola a mateřská škola T. G. Masaryka Milovice, Školská 112, 28923 Milovice projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."

Podobné prezentace


Reklamy Google