Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

AZ kvíz Vánoční – mocniny + bonus. Jak postupovat ‒ návod na použití 1.Obdoba známé televizní hry. Cílem je propojení všech stran trojúhelníka buňkami.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "AZ kvíz Vánoční – mocniny + bonus. Jak postupovat ‒ návod na použití 1.Obdoba známé televizní hry. Cílem je propojení všech stran trojúhelníka buňkami."— Transkript prezentace:

1 AZ kvíz Vánoční – mocniny + bonus

2 Jak postupovat ‒ návod na použití 1.Obdoba známé televizní hry. Cílem je propojení všech stran trojúhelníka buňkami vlastní barvy, které družstva získávají za správné odpovědi. Pokud se žádnému družstvu ve stanoveném časovém limitu na hru strany spojit nepodaří, vítězí družstvo s větším počtem získaných buněk. 2.Hru mohou hrát dvě družstva (hráči). Hru ovládá a její průběh řídí učitel. 3.Po vylosování pořadí si družstva střídavě volí příklady ukryté pod jednotlivými buňkami s čísly. 4.Učitel dle náročnosti příkladu ukrytého pod buňkou stanoví časový limit na jeho výpočet. 5.Pokud družstvo v časovém limitu příklad vypočítá správně, získává zvolenou buňku. Ke zbarvení buňky barvou družstva dojde po dvou, případně třech následných kliknutích na příslušnou buňku. 6.Pokud družstvo nestihne v limitu odpověď či odpoví nesprávně, dostává možnost odpovědi družstvo druhé. Pokud odpoví správně, získává příslušnou buňku ono. 7.Pokud však ani druhé družstvo neodpoví správně či o buňku nemá zájem a odpovídat tedy nechce, nezískává buňku ani jedno družstvo. Je možné si o ni v následujícím průběhu hry, kdy si ji některé družstvo opět zvolí, zahrát v rozstřelu. 8.Do rozstřelu pokládá učitel jakoukoliv otázku z oblasti očekávaných matematických znalostí žáků. Buňku získá družstvo, které rychleji odpoví správně. 9.V případě rovnosti počtu buněk i po vypršení časového limitu rozhodne o vítězi například hra „kámen, nůžky, papír“. Podrobnější postup v přiloženém souboru „Návod“.

3 2223 16 25 24 1718 1112 7 26 19 13 8 4 27 20 14 9 5 2 28 21 15 10 6 3 1 2223 16 25 24 1718 1112 7 26 19 13 8 4 27 20 14 9 5 2 28 21 15 10 6 3 1

4 Určete, které české přísloví se skrývá na obrázku: Zpět Výsledek:

5 Zpět Výsledek: Vypočtěte:

6 Zpět Výsledek: Určete, které české přísloví se skrývá na obrázku:

7 Zpět Výsledek: Určete, které české přísloví se skrývá v této větě: Chemická sloučenina vodíku s kyslíkem, jež produkuje minimálně bellů, působí erozí na vrstvy hornin, uložených podél její trajektorie.

8 Zpět 1,46 Výsledek: Vypočtěte, zaokroulete na 2 desetinná místa:

9 Zpět Výsledek: Určete, které české přísloví se skrývá na obrázku:

10 Zpět Výsledek: Vypočtěte:

11 Zpět Výsledek: Určete, které české přísloví se skrývá na obrázku:

12 Zpět Výsledek: Vypočtěte:

13 Zpět Výsledek: Určete, které české přísloví se skrývá na obrázku:

14 Zpět Výsledek: Vypočtěte:

15 Zpět Výsledek: Určete, které české přísloví se skrývá v této větě: Více než jednou, ale méně než třikráte, urči velikost fyzikální či chemické veličiny, a méně než dvakráte, ale více než nulkrát použij způsobu obrábění, jímž se části materiálu od sebe oddělují.

16 Zpět Výsledek: Určete, které české přísloví se skrývá na obrázku:

17 Zpět Výsledek: Vypočtěte:

18 Zpět Výsledek: Určete, které české přísloví se skrývá na obrázku:

19 Zpět Výsledek: Vypočtěte:

20 Zpět Výsledek: Určete, které české přísloví se skrývá na obrázku:

21 Zpět Kopřivu mráz nespálí. Výsledek: Určete, které české přísloví se skrývá v této větě: Odolnost rostliny, opatřené žahavými chloupky, vůči poklesu teploty pod 273,14 Kelvinů je dokonalá.

22 Zpět 1 Výsledek: Vypočtěte:

23 Zpět 1,23 Výsledek: Vypočtěte, zaokroulete na 2 desetinná místa:

24 Zpět Výsledek: Určete, které české přísloví se skrývá v této větě: Při zjištění záměrného transportu části horniny od občana A k občanu B je posledně jmenovaný povinen uskutečnit zpětný přesun po stejné dráze, tedy v opačném směru, k prvně jmenovanému, avšak s použitím žitného pečiva.

25 Zpět Výsledek: Určete, které české přísloví se skrývá na obrázku:

26 Zpět Výsledek: Vypočtěte:

27 Zpět Výsledek: Určete, které české přísloví se skrývá v této větě: Vodomilní obratlovci nepatrných rozměrů nejsou ničím jiným, než vodomilnými obratlovci.

28 Zpět Výsledek: Vypočtěte:

29 Zpět Výsledek: Určete, které české přísloví se skrývá na obrázku:

30 Zpět Výsledek: Vypočtěte:

31 Zpět Výsledek: Určete, které české přísloví se skrývá v této větě: Jedna horní končetina provádí očistu druhé horní končetiny.


Stáhnout ppt "AZ kvíz Vánoční – mocniny + bonus. Jak postupovat ‒ návod na použití 1.Obdoba známé televizní hry. Cílem je propojení všech stran trojúhelníka buňkami."

Podobné prezentace


Reklamy Google