Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Seznamování se s angl. jazykem – slovní zásoba – moje rodina Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Seznamování se s angl. jazykem – slovní zásoba – moje rodina Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol."— Transkript prezentace:

1 Seznamování se s angl. jazykem – slovní zásoba – moje rodina Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další používání podléhá autorskému zákonu. Projekt Škola činností CZ.1.07/1.4.00/21.30.20VY_32_INOVACE_187 ©Mgr. Soňa Patrochová Tento výukový materiál vznikl v rámci Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost. Základní škola Loket, okres Sokolov

2 Název: Seznamování s AJ - slovní zásoba - rodina Anotace: pracovní listy jsou určeny k procvičování probraného učiva Autor:Mgr. Soňa Patrochová Jazyk:Anglický Očekávaný výstup: popis své rodiny – její členové Klíčová slova: my family, Mum, Dad, brother, sisiter, grandma, grandpa, slim, fat, short, tall, young, old Druh učebního materiálu: pracovní listy Druh interaktivity: Cílová skupina:žáci 1.stupně základní školy Stupeň a typ vzdělávání:začátečníci, základní Ročník:3. Vazby na ostatní materiály: učebnice a pracovní sešit AJ 3.ročník - Fraus, poslech CD

3 My family Přiřaď členy rodiny k obrázku Father (dad) Mother (Mum) Sister Brother baby

4 My family Přiřaď členy rodiny k obrázku Father (dad) Mother (Mum) Sister Brother baby

5 My family Popiš členy rodiny – použij slovíčka v rámečku Father (dad)fat Mother (Mum)slim Sistertall Brothershort Babyyoung Is

6 My family Popiš členy rodiny – použij slovíčka v rámečku My dad is tall. My Mum is slim. My sister is short. My brother is fat. Baby is young.

7 Slož věty z přeházených slov youHow?areold youHappy.tobirthday boyayouAre? brotheris.myThis nameHerJaneis. tallisHe.

8 Slož věty z přeházených slov Howoldareyou? Happybirthdaytoyou. Areyouaboy? Thisismybrother. HernameisJane. Heistall.

9 Anglická jména nahraď slovy she nebo he a utvoř věty podle vzoru MaryDavid JaneTom LucyBill EveJohn SusanJim ElizabethFred AnnPeter CindyPaul slimeighteen oldtwelve youngnine talleleven fatseventeen shortnineteen girlten boythirteen vzor : Mary is slim. She is twelve. David is young. He is eleven.

10 Utvoř věty podle vzoru Johna boy Peggya girl CarolI´m BillI´m Bradmy Marryname Eveis thirteen eleven eighteen twelve sixteen nine fourteen My name is Bill. I´m a boy. I´m fourteen.

11 Seznam použité literatury a pramenů: 1. Zdroj - 2. Zdroj – Autor: Soňa Patrochová Základní škola Loket, okres Sokolov patrochovas@seznam.cz Únor 2012 Objekty, použité k oven obrázkvytvoření sešitu, jsou součástí SW Smart Notebook nebo pocházejí z veřejných knihů (public domain) nebo jsou vlastní originální tvorbou autora. PaeDr. Miluška Karásková, PaeDr. Jiří Šádek. Start with Click New 1: učebnice. 1. Plzeň: Fraus, 2007. ISBN 978-80-7238-571-0. PaeDr. Miluška Karásková, PaeDr. Jiří Šádek. Start with Click New 1: pracovní sešit. 1. Plzeň: Fraus, 2007. ISBN 978-80-7238- 572-0. Google: obrázky rodina. Google: obrázky rodina [online]. 18.2.2012 [cit. 2012-02-18]. Dostupné z: http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQznVO5KoNpd-fe_- ipjmG2wu5apsDvhAOjoAfm8gPh0f1ABHtr 3.Zdroj -


Stáhnout ppt "Seznamování se s angl. jazykem – slovní zásoba – moje rodina Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol."

Podobné prezentace


Reklamy Google