Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Saxofón Toto volné textové pole se dá odstranit. Víš to? Název nástroje není saxofón, ale saxofon! Navíc ti přímo PPT hlásí při kontrole pravopisu červenou.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Saxofón Toto volné textové pole se dá odstranit. Víš to? Název nástroje není saxofón, ale saxofon! Navíc ti přímo PPT hlásí při kontrole pravopisu červenou."— Transkript prezentace:

1 Saxofón Toto volné textové pole se dá odstranit. Víš to? Název nástroje není saxofón, ale saxofon! Navíc ti přímo PPT hlásí při kontrole pravopisu červenou vlnovkou chybu!

2 Stručný popis Jeto dechový dřevěný nástroj Dnes je vyráběn z mosazi Používá se nejčastěji v jazzu (v barech) Chybí mezera mezi slovy. Na konci věty se píše zpravidla tečka. S větou vcelku souhlasím – a bylo by hezké v barech tu živou hudbu slyšet, vč. saxofonu – přesto bych tuto informaci ze závorky možná vypustil. Není to signifikantní znak. Pozor, tato věta je poměrně zavádějící! Saxofon patří do skupiny dřevěných dechových nástrojů, ale nikdy se vlastně ze dřeva nestavěl! Do této skupiny jej řadíme pouze proto, že jeho přímým předchůdcem jen klarinet. (Stejná situace jako u příčné flétny.) Proto je potřeba toto všechno uvést a ne psát, že jde dřevěný nástroj!

3 Jednotlivé části hubice Saxofón se skládá z hubice,plátku (bambusový nebo umělý ps :na bambusoví se hraje lépe a má lepší zvuk),mechanismu. Chybný název nástroje Za čárkou ve větě musí být mezera. Zkratku pro postskriptum (lat. post scriptum = po napsání) píšeme těmito způsoby: PS P.S. → Tedy vždy velký písmenem a až za textem. V rámci PPT prezentace se to moc nehodí. Za čárkou ve větě musí být mezera. Před tečkou mezeru nepíšeme. A co pravopis?

4 plátky Plátky na saxofón jsou o něco širší a delší než na klarinet Jsou z bambusu nebo z umělé hmoty Každý saxofón (altový,sopránový atd.)má jiný plátek u plátku si můžete zvolit tvrdost(tloušťku plátku)0.5 je nejměkčí určen pro začátečníky avšak tomu odpovídá i barva tónu 4 –je netvrdší (pouze pro profesionály ) vyžaduje každodenní tréning. Chybný název nástroje Chybí tečka na konci věty. Chybí tečka na konci věty. Chybí mezera. Věta zpravidla nezačíná mezerou, ale slovem s velkým písmenem! V češtině píšeme s „k“ na konci. Ostatní nadpisy snímků jsou s velkým písmenem, proč je tento s malým?

5 Oblíbený interpret What A Wonderful World https://www.youtube.com/watch?v=h8tu1- VRdC8 https://www.youtube.com/watch?v=h8tu1- VRdC8 A kdo je tedy ten interpret? Proč to tu není? Je nutné, aby byl hypertextový odkaz zalomený na další řádek a takto velký, když jej využíváme pouze jako odkaz? Taky bychom mohli uvést, že ukázka bude zahrána na altový saxofon. Mimochodem, proč v celém referátu nevidím popis jednotlivých druhů saxofonů (soprán, alt, tenor, baryton, bas…), když to je jedna z nejdůležitějších informací, které bychom se měli dozvědět? Také chybí popis jednotlivých částí nástroje s obrázkem. Najednou napíšeš „popis hubice“ a čtenář netuší, kde se jaká hubice vzala.

6 Michal Brabec -21.1.15 Zdroje: wikipedia,vlastní hlava „Vlastní hlava“ zní sice velice nonšalantně a čtenáři dává najevo jak jsi nad věcí, nicméně za takovouto informaci bys na VŠ asi letěl. A protože je gymnázium v podstatě jen příprava na VŠ, doporučuji odkazovat se na konkrétní webové stránky, nejlépe pak s datací přístupu. Za čárkou musí být mezera. Za pomlčkou musí být mezera. Toto volné pole se dá odstranit. Víš to? Nástroje MS Office často nabízejí automatické opravy – jedna z nich je velké písmeno na začátku řádku nebo u nové odrážky. Často ale není vůbec potřeba. Naopak generuje otázku, proč není na konci věty tečka, pokud je na začátku řádku velké písmeno. Zkus se podívat do nastavení programu!

7 Prosím o opravu všech chyb a opětovné zaslání referátu! PJ


Stáhnout ppt "Saxofón Toto volné textové pole se dá odstranit. Víš to? Název nástroje není saxofón, ale saxofon! Navíc ti přímo PPT hlásí při kontrole pravopisu červenou."

Podobné prezentace


Reklamy Google