Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

EXCEL EXPORT A IMPORT DAT. IMPORT ZE SOUBORU. ING. BOHUSLAVA VITEKEROVÁ IKT MS Office www.zlinskedumy.cz.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "EXCEL EXPORT A IMPORT DAT. IMPORT ZE SOUBORU. ING. BOHUSLAVA VITEKEROVÁ IKT MS Office www.zlinskedumy.cz."— Transkript prezentace:

1 EXCEL EXPORT A IMPORT DAT. IMPORT ZE SOUBORU. ING. BOHUSLAVA VITEKEROVÁ IKT MS Office www.zlinskedumy.cz

2 Anotace Materiál se zabývá se načtením dat z textového souboru do MS Excel a exportem dat z MS Excel 2010. Musí být doplněn výkladem. Umožňuje použití pro samostatnou práci. Je možné jej poskytnou nepřítomným žákům. AutorIng. Bohuslava Vitekerová(Autor) JazykČeština Očekávaný výstup 26–41-M/01 Elektrotechni­ka 23-41-M/01 Strojírenství 65-42-M/01 Hotelnictví a cestovní ruch 53-41-M/01 Zdravotnický asistent Speciální vzdělávací potřeby- žádné - Klíčová slovaExcel, export a import dat, datový soubor Druh učebního materiáluPrezentace Druh interaktivityKombinované Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzděláváníodborné vzdělávání Typická věková skupina16 - 19 let Vazby na ostatní materiályJe součástí Excelu

3 NAČTENÍ EXTERNÍCH DAT Z TEXTU Existují dva způsoby importu dat z textového souboru pomocí aplikace Microsoft Excel: Můžeme otevřít textový soubor v aplikaci Excel nebo můžeme textový soubor importovat jako oblast externích dat. Pozn: Oblast externích dat je oblast dat načtená do sešitu, která však nepochází z aplikace Excel, nýbrž například z databáze nebo textového souboru. V aplikaci Excel můžete data formátovat nebo je použít ve výpočtech jako kterákoli jiná data.

4 NAČTENÍ EXTERNÍCH DAT Z TEXTU Pro import dat se běžně používají dva formáty textových souborů: textové soubory s oddělovači (soubory ve formátu txt, ve kterých je každé pole textu odděleno tabulátorem, textové soubory s hodnotami oddělenými čárkami (soubory ve formátu CSV), ve kterých je každé pole textu oddělené čárkou.

5 NAČTENÍ EXTERNÍCH DAT Z TEXTU Na kartě Data ve skupině Načíst externí data zadejte volbu Z textu. Otevře se okno Importovat textový soubor. Vyberte zdroj dat, odkud chcete data importovat. Průvodce importem vás provede při importu dat.

6 NAČTENÍ EXTERNÍCH DAT Z TEXTU Výběr souboru k importu dat.

7 PRŮVODCE IMPORTEM TEXTU 1/3 Výběr typu souboru.

8 PRŮVODCE IMPORTEM TEXTU 2 Data jsou oddělena tabulátorem.

9 PRŮVODCE IMPORTEM TEXTU 3 Výběr sloupců a nastavení formátu dat.

10 DOKONČENÍ IMPORTU Umístění importovaných dat.

11 UKONČENÍ IMPORTU - VLOŽENÍ DAT DO LISTU EXCELU Data se vloží do listu Excelu.

12 EXPORT SOUBORU Chcete-li exportovat data z Excelu do jiného souboru, použijte příkaz Uložit jako. Sešit aplikace Microsoft Excel můžete uložit v různých formátech souborů, např.: starší verze aplikace Excel, ve formátu textového souboru txt, v jiných formátech souborů, například PDF atd…

13 VÝBĚR TYPU SOUBORU PŘI ULOŽENÍ

14 Procvičování učiva 1.Jaké znáte dva způsoby importu dat do aplikace Excel? Otevřením textového souboru v aplikaci Excel (Soubor – Otevřít (Soubory typu: textové soubory)) nebo importováním textového souboru jako oblasti externích dat (Data – Načíst externí data - Z textu) 2.Jaké dva formáty se běžně používají pro textové soubory? textové soubory s oddělovači (pole jsou oddělena tabulátorem) a textové soubory s hodnotami oddělenými čárkou 3.Pro import dat se použije Průvodce importem textu. Kolik má částí? Tři.

15 Procvičování učiva 4.Kam se umístí importovaná data po ukončení importu? Podle našeho výběru - do existujícího listu nebo na nový list. 4.Jaký příkaz použijete pro export dat z Excelu? Soubor – Uložit jako. 6.Jaký typ souboru můžeme pro export dat vybrat? Například txt., pdf aj.


Stáhnout ppt "EXCEL EXPORT A IMPORT DAT. IMPORT ZE SOUBORU. ING. BOHUSLAVA VITEKEROVÁ IKT MS Office www.zlinskedumy.cz."

Podobné prezentace


Reklamy Google