Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

MK Praktická maturita Michala Karásková, 4. B Best friends forever.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "MK Praktická maturita Michala Karásková, 4. B Best friends forever."— Transkript prezentace:

1 MK Praktická maturita Michala Karásková, 4. B Best friends forever

2 2 Obsah  Filmový projekt Filmový projekt Filmový projekt  1. týden v Německu 1. týden v Německu 1. týden v Německu  Jazykový víkend Jazykový víkend Jazykový víkend  2. týden Rokycany 2. týden Rokycany 2. týden Rokycany  3. týden Rokycany 3. týden Rokycany 3. týden Rokycany  Premiéra Mnichov Premiéra Mnichov Premiéra Mnichov  Itálie Itálie  Bavorsko Cham Bavorsko Cham Bavorsko Cham  Fotografie Fotografie  Odkazy na internetu a ostatní zdroje Odkazy na internetu a ostatní zdroje Odkazy na internetu a ostatní zdroje  Závěr Závěr

3 3 Filmový projekt V roce 2009 jsem se zúčastnila filmového projektu ( Dějiště Schauplatz ). Jedná se o projekt, který spolupracuje s mládeží. Tento projekt hledá nové lidi, kteří mají chuť získat nové zkušenosti a ukázat co umí. Díky tomuto projektu jsem měla možnost zahrát si v krátkém filmu. Tohoto projektu se zúčastnili jak čeští tak němečtí studenti. Po celou dobu nás doprovázeli tlumočníci, takže s dorozumíváním nebyl problém. První setkání se všemi účastníky proběhlo v Německu, samotné natáčení se uskutečnilo v ČR - v Rokycanech + jedna scéna se natáčela ve Fakultní nemocnici v Plzni - na Lochotíně.

4 4 1. týden v Německu  16.11.2009  16.11.2009  Do Rokycan pro nás přijely německé taxíky a dopravily nás do Bavorska.  Po příjezdu jsme se sešli i s německými studenty. Poté jsme se ubytovali v Stutzelville. Pomocí různých her jsme se postupně seznamovali. Ne v každé situaci s námi byl tlumočník, takže dorozumívání s německými studenty bylo někdy opravdu vtipné.

5 5  Ale vždycky jsme si nějak poradili. Každý měl za úkol si z domova přivést nějakou věc, která byla spojena s nějakým příběhem. Sedli jsme si do kroužku a každý představil ostatním svou věc a vyprávěl příběh, který s ní byl spojen. Díky těmto příběhům jsme hráli různé scénky a sochy. A tímto způsobem vlastně vznikl náž příběh do filmu. Z těchto příběhů jsme si něco vzali a to něco jsme použili do našeho filmu. Ve skupinkách jsme měli za úkol vymyslet různé scénky a ty potom přede všemi zahrát.  20.11.2009 byl příběh vymyšlen a my se vrátili zpět domů, ale ne na dlouho.

6 6 Jazykový víkend  28.11. - 29.11.2009  V sobotu jsme jeli opět do Bavorska, kde už na nás čekala paní učitelka cizích jazyků. Pomocí zajímavých a především zábavných her se nás snažila naučit dorozumívání se s osobami, které mluví jinou řečí. Musím říci, že jsme se za tento víkend velmi zasmáli. Někteří účastníci cizí slova komolili. Ale uznávám, že se všichni snažili. Kdyby se na všech školách učily jazyky tak zábavnou formou, jako je učila tato paní učitelka, tak by žáci v hodinách byli určitě aktivnější. Je to jeden ze způsobů, který nás donutí se slovíčka naučit. Dle mého názoru je to také jeden z nejrychlejších způsobů, jak se jazyk naučit.

7 7 2. týden Rokycany  7. - 11.12. 2009  V pondělí jsme se ubytovali v Rokycanech ve Sport hotelu. Na nějaké legrácky už nebyl čas. Museli jsme se pustit do práce. Nejprve jsme museli dovymyslet celý příběh a upřesnit některé detaily. Dále bylo důležité rozdělení rolí. Aby to bylo spravedlivé, tak ten, kdo hrál vedlejší roli, mohl např. pomáhat kameramanovi, nebo obstarával různé rekvizity apod. Nikdo se tedy nenudil.

8 8  Museli jsme sepsat, kdo si co přiveze z domova, tzn.: kdo bude jak oblečen, v kterých rolích, kdo přiveze např. prázdné skleněné lahve a v jaké scéně se použijí apod. Také bylo důležité, aby hlavní postavy měly jména. Každý proto napsal své návrhy, ze kterých se poté vybrala ta nejvhodnější. Otázka zněla:,, Kde se bude natáčet?". Natáčení nám bylo umožněno: ve farním sboru Českobratrské evangelické církve v Rokycanech, ve Fakultní nemocnici na Lochotíně, v Rokycanech na hřbitově, v Rokycanech na náměstí a v rokycanské škole. Po docela náročné přípravě jsme odjeli na víkend domů.

9 9 3. Týden Rokycany Po víkendu jsme jeli opět do Rokycan. Natáčení začalo hned po příjezdu. Všechno probíhalo tak rychle. Natočila se jedna scéna a hned probíhaly přípravy na druhou scénu. Někteří z nás pracovali třeba i do 2 hodin do rána. Jednou se nám dokonce stalo, že jsme nestihli večeři, a tak se musela objednat pizza. Bylo to náročné, ale zároveň to byl jeden z nejkrásnějších zážitků v mém životě. Většina lidí vidí vždy jen výsledek - hotový film, ale dokud si člověk sám nezkusí, kolik práce za tím stojí, tak si to ani nedokáže představit. Jsem za tuto zkušenost moc ráda. Ostatním lidem bych tuhle zkušenost určitě přála, protože je to něco nezapomenutelného a zajímavého. Jsem moc ráda za to, jaký úžasný jsme měli kolektiv. Pracovali jsme jako opravdový tým a toho si vážím.

10 10  Nejtěžší scéna:  Pro nás všechny byla asi nejtežší scéna ta, kdy mi měla má nejlepší kamarádka ve skutečnosti, ale nepřítelkyně ve filmu vrazit facku. Asi se budete divit, ale tuhle scénu jsme natáčeli opravdu dlouho. A jaký byl důvod? Já i má kamarádka jsme se nevydržely nesmát.  Pro nás všechny byla asi nejtežší scéna ta, kdy mi měla má nejlepší kamarádka ve skutečnosti, ale nepřítelkyně ve filmu vrazit facku. Asi se budete divit, ale tuhle scénu jsme natáčeli opravdu dlouho. A jaký byl důvod? Já i má kamarádka jsme se nevydržely nesmát.  A druhá náročná scénka se odehrála na hřbitově. Natáčela se poslední den - v pátek. Byla velká zima a já měla za úkol zapálit svíčku, jenže foukal silný vítr a sirka neustále uhasínala. Všichni jsme byli zmrzlí jako rampouchy. Ale nakonec se vítr slitoval a svíčka zůstala hořet.

11 11  Nejzábavnější scéna:  Nejzábavnější scéna byla ta, kdy mi má herecká matka promlouvá do duše. Neustále si pletla mé herecké jméno se jménem mé mrtvé kamarádky.

12 12 Premiéra Mnichov Autobusem jsme jeli do Mnichova, kde jsme měli možnost prohlédnout si různá filmová studia jako jsou např. : Studio, kde se natáčel Nekonečný příběh, Asterix a Obelix apod. Další místa byla např.: ponorka a loď. Po prohlídce těchto zajímavých míst jsme šli do kina s pohybovými efekty. Někteří z nás kino velmi prožívali, přeci jenom to trošku připomínalo pohyby jako na horské dráze. A na závěr jsme se přemístili do jiného sálu, kde se konečně promítl náš film - Best friends forever.

13 13 Pár měsíců po této premiéře se film promítal v Rokycanech, kde se konala také výstava originálních fotografií z natáčení. Na tuto akci přijeli i účastníci tanečního projektu.

14 14 Itálie Itálie  Jeli jsme do italského městečka jménem Treviso. Ubytovali jsme se a seznámili jsme se s lidmi z cizích zemí. Zhlédli jsme různé filmy od ostatních účastníků akce Ciak junior. Byli jsme rozděleni do skupinek a museli jsme zahrát různé scénky podle pohádek. Bylo to velmi zábavné. Tyto scénky se natáčeli a na konci celé akce byly sestříhány a puštěny na velkém plátně. Jeden den jsme si udělali volnější a vyrazili jsme na výlet do Benátek a k moři. Cestou k moři jsme píchli kolo. I přesto, že se nám výlet trošku zkomplikoval, jsme si to náramně užili.  V divadle se předávaly ceny, kde náš film získal nominaci na nejlepší film.  V Itálii se mi moc líbilo. Zažila jsem tam spousty krásných chvilek, na které určitě nikdy nezapomenu.

15 15 Bavorsko - Cham  Bavorsko - Cham, opět nezapomenutelný zážitek.  V kino sále nám byly pouštěny krátké filmy. Každý měl úplně jiný námět, a každý film byl něčím výjímečný. Někteří se zaměřili na hororový žánr, jiní např. na reklamu proti šikaně. Úžasným spestřením celého tohoto dne bylo vystoupení kaskadérů, kteří pracují se známými celebritami, jako je např. Brad Pitt. Musím říci, že používají opravdu zajímavé chvaty, které vypadají velmi opravdově. Po zhlédnutí všech filmů a vystoupení, jsme všichni společně povečeřeli.  Na závěr se konalo ocenění, při kterém náš tým získal poměrně slušnou částku, která bude využita na další, příjemné setkání s ostatními členy projektu.

16 16 Fotografie Fotografie

17 17

18 18

19 19

20 20

21 21

22 22

23 23 Odkazy na internetu a ostatní zdroje Odkazy na internetu a ostatní zdroje http://www.rotherproduction.de/kulturelle-bildung/schauplatz-dejiste/filmfestival/index.php http://www.rotherproduction.de/kulturelle-bildung/schauplatz-dejiste/filmfestival-in-cham-bayern- november-2011/index.php http://www.rotherproduction.de/kulturelle-bildung/schauplatz-dejiste/filmfestival-in-cham-bayern- november-2011/index.php http://www.rotherproduction.de/kulturelle-bildung/schauplatz-dejiste/die-1te- filmproduktion/index.php http://www.rotherproduction.de/kulturelle-bildung/schauplatz-dejiste/die-1te- filmproduktion/index.php

24 24 Závěr Děkuji Vám za pozornost. Děkuji Vám za pozornost.


Stáhnout ppt "MK Praktická maturita Michala Karásková, 4. B Best friends forever."

Podobné prezentace


Reklamy Google