Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Benátky nad Jizerou,Pražská 135 projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: III/2 Název : Inovace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Benátky nad Jizerou,Pražská 135 projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: III/2 Název : Inovace."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Benátky nad Jizerou,Pražská 135 projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: III/2 Název : Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Předmět: Fyzika Ročník: 7.ročník Pohyb těles.Světelné jevy. Téma: Pohyb těles.Světelné jevy. Autor: Viktor Huk VY_32_INOVACE_01_HU Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak,je Viktor Huk. OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak,je Viktor Huk. OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

2 Anotace - Sada obsahuje 20 pracovních listů které je možné využit při vysvětlení učiva z fyziky v 6.ročníku zš, a opakování učiva za 6.ročník zš. Cílem učebního materiálu - je pomocí animací a video souborů vysvětlit pojmy pohyb a klid, průměrná a okamžitá rychlost, naučit správně kreslit grafy rychlosti a dráhy pohybu a vypočítat rychlost, dráhu a dobu pohybu.Seznámit se světelnými jevy, zákonem odrazu a lomu světla,vlastnostmi zrcadel a čoček a vysvětlit jak fungují optické přístroje /oko,dalekohled, fotoaparát/. Očekávaný výstup - žáci dokážou popsat rozdíly mezi různými typy pohybů, dokážou řešit úlohy na pohyb grafickým způsobem, budou umět vypočítat rychlost,dráhu a čas pohybu. Budou vědět jak vzniká zatmění Slunce a Měsíce, dokážou určit vlastnosti obrazu na různých zrcadlech a čočkách a dokážou rozlišit vady oka. Druh učebního materiálu - Power Pointová prezentace,aplikace SMART Notebook, pracovní list, kontrolní test.

3 Pohyb a klid. Těleso se pohybuje když mění svoji polohu vzhledem k jinému tělesu.

4 Vztažné těleso Vztažné těleso. řidičHonzapaní průvodčíMíša Pro Honzu sedícího v kupe vlaku je Míša Pro řidiče čekajícího na přejezdu je Míša v pohybu v klidu Těleso může být v klidu vůči jednomu tělesu, ale zároveň v pohybu vůči tělesu jinému. Pokuste se určit,která tělesa jsou Pokuste se určit,která tělesa jsou na obrázku v klidu naopak v pohybu?

5 Historická poznámka Naši předkové byli až do 15.stoleti přesvědčeni, Naši předkové byli až do 15.stoleti přesvědčeni, že Země je středem vesmíru a že je jediným místem že Země je středem vesmíru a že je jediným místem kosmu, které je v klidu. Podle toho to názoru, kterému kosmu, které je v klidu. Podle toho to názoru, kterému se říká geocentrický(zeměstředný) se kolem Země se říká geocentrický(zeměstředný) se kolem Země pohybovalo Slunce, planety i hvězdy. pohybovalo Slunce, planety i hvězdy.

6 Zápis mění-li svoji polohu Těleso se pohybuje, mění-li svoji polohu vzhledem k jinému tělesu. Totéž těleso může být v pohybu vzhledem k jednomu tělesu a v klidu vzhledem k jinému. Totéž těleso může být v pohybu vzhledem k jednomu tělesu a v klidu vzhledem k jinému. Říkáme, že pohyb je relativní. Říkáme, že pohyb je relativní.

7 Zdroje literatury: 1. Učebnice Fyzika pro 6-9.ročník z.š.,nakladatelství SPN(F.Jáchim,J.Tesař). 2. Miroslav Šimon,Slovník pojmů z fyziky pro z.š.,nakladatelství Prometheus,2009. 3. Učebníce Fyzika pro 6-9.ročník z.š.,nakladatelství Fraus(K.Rauner,V.Havel.J.Prokšová.M.Randa). Grafy 1. http://www.flash.cz/portal/clanek.aspx?id=992 Obrázky : 1. LANGMaster BRÁNA VĚDĚNÍ Fyzika 1,Fyzika 2. 2. http://www.bestpage.cz/gif/83579.gif Animace: 1.LANGMaster BRÁNA VĚDĚNÍ Fyzika 1,Fyzika 2.


Stáhnout ppt "Základní škola Benátky nad Jizerou,Pražská 135 projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: III/2 Název : Inovace."

Podobné prezentace


Reklamy Google