Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Okavango River v období dešťů přivádí vodu do pouště Kalahari, pusté oblasti, kterou proměňuje v zelenou deltu, kam dokáže přilákat miliony afrických.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Okavango River v období dešťů přivádí vodu do pouště Kalahari, pusté oblasti, kterou proměňuje v zelenou deltu, kam dokáže přilákat miliony afrických."— Transkript prezentace:

1

2

3 Okavango River v období dešťů přivádí vodu do pouště Kalahari, pusté oblasti, kterou proměňuje v zelenou deltu, kam dokáže přilákat miliony afrických zvířat.

4 Řeka Okavango

5 Zdejší vysušená oblast

6 Proměna

7

8

9 Velká povodeň v deltě Okavango je jednou z nejkrásnějších přírodních událostí. V očekávání období dešťů se miliony zvířat vydávají na jednu z nejúžasnějších migrací v Africe. Dešť zaplaví obrovské pouštní oblasti a vytvoří zde bludiště rybníků, kanálů a močálů, které se stanou na krátký čas rájem.

10

11 Les papyrů v deltě Okavanga. Hloubka vody nepřesahuje 50 cm

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24 Volavky v letu

25

26

27

28 Párek afrických jeřábů

29 Delta Okavango, přesněji aluviální usazeniny sedimentací, které přijímají vodu z řeky, aby se rozlily do terénu, odkud se nakonec vypaří. Pak se celý cyklus počíná znovu a pouštní zvířata mezitím si musí najít nový způsob jak přežít.

30 Delta řeky Okavango z vesmíru

31

32

33 Zatopená plocha pokrývá asi 22 000 km ² severní Botswany. Velká povodeň v oblasti Okavango má svůj vrchol v období od května do června. Je to nejlepší čas pro spatření početných stád slonů, stejně jako buvolů, hrochů, žiraf, zeber, leopardů, krokodýlů a nosorožců, kromě desítek druhů ptáků, kteří se zde shromáždili. Kromě toho je oblast delty Okavango obývaná etnickými skupinami, které zde pomocí lovu a rybolovu přežívají už po tisíce let.

34

35

36


Stáhnout ppt "Okavango River v období dešťů přivádí vodu do pouště Kalahari, pusté oblasti, kterou proměňuje v zelenou deltu, kam dokáže přilákat miliony afrických."

Podobné prezentace


Reklamy Google