Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vznik a šíření zvuku. Co budu na konci hodiny znát? ● Poznám podstatu vzniku a šíření zvuku ● Budu rozlišovat zdroje zvuku ● Poznám zvukové vodiče a izolanty.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vznik a šíření zvuku. Co budu na konci hodiny znát? ● Poznám podstatu vzniku a šíření zvuku ● Budu rozlišovat zdroje zvuku ● Poznám zvukové vodiče a izolanty."— Transkript prezentace:

1 Vznik a šíření zvuku

2 Co budu na konci hodiny znát? ● Poznám podstatu vzniku a šíření zvuku ● Budu rozlišovat zdroje zvuku ● Poznám zvukové vodiče a izolanty

3 Kdy je těleso zdrojem zvuku? ● Kmitáním (chvěním) těles vzniká zvuk. Část fyziky, která se zabývá popisem chování zvuku se nazývá akustika. ● Zvuky dělíme na pravidelné-hudební a nepravidelné-nehudební (šumot, hřmění, atp.).

4 Jakým způsobem se šíří zvuk? ● V důsledku pohybu předmětů dochází k pohybu částic okolního prostředí (např. vzduchu). Díky jejich zřeďování a zhušťování se zvuk tímto prostředím šíří. Tento způsob šíření nazýváme podélné vlnění.

5 Šíří se zvuk vakuem? ● Zvuk se může šířit pouze prostředím, které je vyplněné nějakou látkou, vakuem se tedy šířit nemůže.


Stáhnout ppt "Vznik a šíření zvuku. Co budu na konci hodiny znát? ● Poznám podstatu vzniku a šíření zvuku ● Budu rozlišovat zdroje zvuku ● Poznám zvukové vodiče a izolanty."

Podobné prezentace


Reklamy Google