Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZÁKON ZACHOVÁNÍ HMOTNOSTI, CHEMICKÁ REAKCE Obr.1.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZÁKON ZACHOVÁNÍ HMOTNOSTI, CHEMICKÁ REAKCE Obr.1."— Transkript prezentace:

1

2 ZÁKON ZACHOVÁNÍ HMOTNOSTI, CHEMICKÁ REAKCE Obr.1

3 Chemická rovnice Zápis chemické reakce pomocí značek a vzorců látek. Vyjadřuje nejen kvalitativní stránku (které látky reagují a které vznikají). Ale vyjadřuje především kvantitativní stránku (poměr reaktantů a produktů). Vyjadřuje se čísly před značkami nebo vzorci chemických látek. REAKTANTY X PRODUKTY (látky na levé straně rovnice) (látky na pravé straně rovnice)

4 Chemická reakce při chemické reakci zanikají vazby mezi atomy reaktantů a vznikají nové vazby mezi atomy produktů. reaktantyprodukt Šipka vyznačuje průběh reakce

5 Chemická reakce Exotermická- teplo se uvolňuje hoření Endotermická - teplo se spotřebovává rozklad vápence

6 Zákon zachování hmotnosti Celková hmotnost všech reaktantů se rovná celkové hmotnosti všech produktů reakce. Žádné atomy nebo látky nemohou vznikat z ničeho nebo beze zbytku zanikat! Hmotnost chemických látek před reakcí je stejná jako hmotnost chemických látek po reakci.

7 Použité zdroje Všechny uveřejněné odkazy [cit. 25.10.2012]. jsou dostupné pod licencí Creative Commons. Obr.1 http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/97/Thermite_skillet.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/97/Thermite_skillet.jpg Ostatní informace byly vytvořeny z vlastních zdrojů a sady klipart.


Stáhnout ppt "ZÁKON ZACHOVÁNÍ HMOTNOSTI, CHEMICKÁ REAKCE Obr.1."

Podobné prezentace


Reklamy Google