Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

AnotacePrezentace, která se zabývá úvodem do racionálních čísel. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci rozpoznají racionální čísla.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "AnotacePrezentace, která se zabývá úvodem do racionálních čísel. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci rozpoznají racionální čísla."— Transkript prezentace:

1 AnotacePrezentace, která se zabývá úvodem do racionálních čísel. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci rozpoznají racionální čísla. Speciální vzdělávací potřebyNe Klíčová slovaDesetinné číslo, zlomek. Druh učebního materiáluPrezentace Druh interaktivityVýklad Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzděláváníZákladní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina12-15 let Celková velikost / datum217 kB soubor.doc (MS PowerPoint) / září - 2011 IDENTIFIKÁTOR MATERIÁLU: EU - 20 - 30

2 Racionální čísla Úvod do racionálních čísel.

3 Desetinná čísla Mezi racionální čísla patří desetinná čísla kladná a záporná. 0,7 ; -2,33 ; 14,987 ; -138, 9889 U porovnávání využíváme ta samá pravidla jako u celých čísel. Číslo na ose více vpravo je větší.

4 Porovnávání záporných desetinných čísel na ose Větší číslo je na číselné ose vpravo od menšího Znázornění na ose: - 2,5 ; - 1 -2,5 - 1 -3 2 0 1 2 3 Obr. 1 © Václav Simandl

5 Zlomky Mezi racionální čísla patří zlomky kladné a záporné. 1 ; -2 ; 14 ; -138 7 5 8 21 U porovnávání využíváme ta samá pravidla jako u celých čísel. Číslo na ose více vpravo je větší.

6 Porovnávání na číselné ose -1 0 - 2<-1 4 4 Obr. 2 © Václav Simandl

7 Příklad 0 A D C E B Vytvořte tabulku a zakreslete na osu. Písmenům přidej čísla od nuly: A – tři a půl kroky vlevo B – tři kroky vpravo C – žádný krok vpravo ani vlevo D – jeden a půl krok vlevo E – dva kroky vpravo ABCDE -3,530-1,52 Obr. 3 © Václav Simandl

8 Čerpáno Obr. 1 - 3. vlastní zdroje (© Václav Simandl) Copyright Václav Simandl, září 2011.

9 Metodický pokyn Pedagog se řídí pokynu autora v prezentaci. Seznámí postupně s látkou a poté kliknutím se ukáží vztahy, grafické znázornění, vzorce, postup, pokračování či výsledek. U jednotlivých listů probíhá myšlenková mapa, diskuse nebo vysvětlení či doplnění látky.


Stáhnout ppt "AnotacePrezentace, která se zabývá úvodem do racionálních čísel. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci rozpoznají racionální čísla."

Podobné prezentace


Reklamy Google