Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

EU PENÍZE ŠKOLÁM Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost ZÁKLADNÍ ŠKOLA OLOMOUC příspěvková organizace MOZARTOVA 48, 779 00 OLOMOUC tel.: 585.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "EU PENÍZE ŠKOLÁM Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost ZÁKLADNÍ ŠKOLA OLOMOUC příspěvková organizace MOZARTOVA 48, 779 00 OLOMOUC tel.: 585."— Transkript prezentace:

1 EU PENÍZE ŠKOLÁM Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost ZÁKLADNÍ ŠKOLA OLOMOUC příspěvková organizace MOZARTOVA 48, OLOMOUC tel.: , ; fax: Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA KVALITY Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/

2 ZÁKLADNÍ ŠKOLA OLOMOUC příspěvková organizace MOZARTOVA 48, OLOMOUC tel.: , ; fax: Autor:Mgr. Erik Vilímec Vzdělávací oblast:Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor:Anglický jazyk Vzdělávací předmět:Anglický jazyk Ročník:6. Tematická oblast:Konverzační témata Téma hodiny: House and home - Dům a domov Označení DUM:VY_32_INOVACE_21.03.VIL.AJ.6 Vytvořeno:

3 House and Home dům a domov

4 Rooms in the house or flat. Can you name them?

5 kitchen living room bedroom children´s room/kid´s room hall toilet shower dining room cloakroom upstairs balcony attic downstairs bathroom cellar

6 What´s this?It´s a

7

8 bookcase clockchair wardrobe computer cd player shelf picture bed bedside table rug pillows lamp What´s this? It´s a

9 There is a/an... There are... + jednotné číslo + množné číslo

10 There is a/an... There are... chair/armchair. chairs/armchairs.

11 There is a chair. There are chairs. There is an armchair. 1 2

12 window bed pictures lamp booksbedside table rug wardrobe 1

13 There is... There are... 1

14 on behind next to by under in opposite There is a bedside table next to the bed. There is a lamp on the bedside table. 1

15 on behind next to by under in opposite There is a bedside table _______ the bed. 1

16 on behind next to by under in opposite There is a bedside table next to the bed. There is a lamp on the bedside table. 1

17 There is a bed opposite the TV. There is a picture on the wall. There is a table by the window. There is a TV on the wardrobe. There is a wardrobe under the TV. There is an armchair between the bed and the table. There is a bedside table next to the bed. There is a lamp on the bedside table. 1

18 1

19 1

20 Jaké pokoje dokážeš pojmenovat? Pomocí jaké vazby popisujeme pokoj? V jednotném a množném čísle? Jaké předložky místa si pamatuješ? Questions about house and home Jaké věci v pokoji dokážeš pojmenovat? Co jsi se naučil?

21 Thank you.

22 ZÁKLADNÍ ŠKOLA OLOMOUC příspěvková organizace MOZARTOVA 48, OLOMOUC tel.: , ; fax: Použité zdroje: Obrazový materiál je použit z galerie obrázků a klipartů Microsoft Office. Strana 6 [obr.1][cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:.

23 Strana 6 [obr.2][cit ].Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:. [obr.3][cit ].Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:. [obr.4][cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:. Strana 7 [obr.1][cit ].Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:. [obr.2][cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:. [obr.3][cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:.

24 Strana 8 [obr.1][cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:. [obr.2][cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:. [obr.3][cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:. Strana 11 [obr.1][cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:.

25 [obr.2][cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:. Strana 12, 13 [obr.1][cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:. Strana 14, 15, 16 [obr.1][cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:. Strana 17, 18 [obr.1][cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:.

26 Strana 19 [obr.1][cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:. Neč í slovaný obrazový materiál je použit z galerie obrázků a klipartů Microsoft Office.


Stáhnout ppt "EU PENÍZE ŠKOLÁM Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost ZÁKLADNÍ ŠKOLA OLOMOUC příspěvková organizace MOZARTOVA 48, 779 00 OLOMOUC tel.: 585."

Podobné prezentace


Reklamy Google