Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Romana Petrová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785. Provozuje Národní.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Romana Petrová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785. Provozuje Národní."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Romana Petrová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785. Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedogických pracovníků (NÚV). Much, many, a lot of, a little, a few

2 much, many, a lot of - mnoho/hodně V otázce a záporu používáme many a much: Many se používá s podstatnými jmény počitatelnými. There aren´t many people there. Much se používá s podstatnými jmény nepočitatelnými. Why do you use so much sugar?

3 much, many, a lot of - mnoho/hodně V kladné oznamovací větě použijeme pro počitatelná i nepočitatelná a lot of / lots of: Bill Gates has got a lot of money. There are a lot of roadworks in London.

4 a little, a few – málo, trochu little / a little - se používají ve spojení s nepočitatelnými podstatnými jmény. Julia ate a little rice. few / a few se pojí s podstatnými jmény počitatelnými. Maria ate a few chips.

5 little x a little, few x a few a little / a few – trochu, několik málo, pár little / few – málo I have got a few friends and even a little money! I have got only few friends and little money!

6 ?

7 Match them with nouns: much/ many/ a lot of/ a few/ a little/ some/ any/ a/ an/ the apple, beer, money, flowers, hair, luggage,eggs, book, homework, programme, water, sky, music

8 Solution: much/ many/ a lot of/ a few/ a little/ some/ any/ a/ an/ the apple – an/ the beer – much/ a lot of/ a little/ some/ any/ the money – much / a lot of/ a little/ some/ any/ the flowers – many/ a lot of/ a few/ some/ any/ the hair – much/ a lot of/ a little/ some/ any/ the luggage – much/ a lot of/ a little/ some/ any/ the

9 Solution: much/ many/ a lot of/ a few/ a little/ some/ any/ a/ an/ the eggs - many/ a lot of/ a few/ some/ any/ the homework - much/ a lot of/ a little/ some/ any/ the book – a/ the programme – a/ the water – much/ a lot of/ a little/ some/ any/ the sky – a/ the music - much/ a lot of/ a little/ some/ any/ the

10 Translate: Ne hodně hranolků, málo cibule, trochu vody, někteří lékaři, žádná zahrada, pár pomerančů, hodně kluků (otázka), nějaký příběh, málo květin, hodně domácích úkolů (kl. ozn. věta), ne mnoho času, pár telefonních hovorů, málo mléka, nějaký chleba, hodně učitelů (kl. ozn. věta).

11 Solution: Not many chips, a little onion, a little water, some doctors, any garden, a few oranges, many boys, a story, a few flowers, a lot of homework, not much time, a few phone calls, a little milk, some bread, a lot of teachers.


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Romana Petrová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785. Provozuje Národní."

Podobné prezentace


Reklamy Google