Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

KNOFLÍKOVÝ OBRÁZEK Autor: Mgr. Věra Vlková Škola: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "KNOFLÍKOVÝ OBRÁZEK Autor: Mgr. Věra Vlková Škola: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu:"— Transkript prezentace:

1 KNOFLÍKOVÝ OBRÁZEK Autor: Mgr. Věra Vlková Škola: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025 Název projektu: Modernizace výuky na ZŠ Slušovice, Fryšták, Kašava a Velehrad Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. PČ_040_Kombinovaná technika_Knoflíkový obrázek

2 Anotace:  Digitální učební materiál slouží jako pracovní postup při přišívání knoflíku  Je určen pro předmět Pracovní činnosti ve 4. a 5. ročníku  Rozvíjí samostatnost žáků, vede k bezpečnému zacházení s jehlou, vede k trpělivosti, pečlivosti, přesnosti. Rozvíjí fantazii žáka.

3

4 kousek látky nůžky

5 různé knoflíky jehla a nit

6 miska na odstřižené nitě zápalka nebo kulaté párátko

7

8 1.Z knoflíků si poskládej na plátýnko návrh. Pak je přeskládej na plochu vedle plátna. Využívej barevnosti a tvarů knoflíků.

9 2.Navlečeme nit do jehly tak, aby byla délka nitě stejná na obou stranách. Uděláme na konci uzlík. Tak se nám nebude nit vyvlékat. Připravíme si jeden z hlavních knoflíků na plátno.

10 3.Naučíme se nestahovat látku při utahování nitě při šití – jako pomůcka nám poslouží zápalka. Po přišití knoflíku zápalku vytáhneme a uděláme „krček“ – obmotáme nit několikrát dokola pod knoflíkem.

11 4.Plátno přetočíme a dvěma smyčkami zakončíme.

12 5.Pro přišívání knoflíků se čtyřmi dírkami je více způsobů. Můžeš je vyzkoušet. rub a) b)

13 6. Postupně přišíváme celý obrázek.

14 7. Hotový výrobek vyžehlíme.

15 Prostor kolem knoflí- kového obrázku můžeme domalovat textilními fixami a vodovými barvami. Kromě knoflíků můžeme využívat i různých patentků, háčků…

16 - vlastní fotografie - obrázky z nabídky Power Pointu


Stáhnout ppt "KNOFLÍKOVÝ OBRÁZEK Autor: Mgr. Věra Vlková Škola: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu:"

Podobné prezentace


Reklamy Google