Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt MŠMT ČREU PENÍZE ŠKOLÁM Číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/21.2146 Název projektu školyInovace ve vzdělávání na naší škole ZŠ Studánka Šablona III/2Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT SADA č. X Identifikátor: VY_32_INOVACE_SADA X_ČJS, DUM 12 Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Název: Domácí zvířata Autor: Mgr. Jaroslava Oplatková Stručná anotace: Prezentace sloužící jako motivace k ovládnutí nového učiva. Lze využít jako mezipředmětový vztah s hudební výchovou a čtením. Lze ji použít v jakékoliv fázi výuky. Metodické zhodnocení: Pilotováno 24. 2. 2012, 1,A, Jaroslava Oplatková. Řízený rozhovor, využití zkušeností dětí. Jaroslava Oplatková.

2 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je DOMÁCÍ ZVÍŘATA Jaroslava Oplatková.

3 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Pojmenuj zvířata a jejich mláďata. Jakým zvukem se ozývají? Búúúúúú ! Jaroslava Oplatková.

4 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Každá kráva mléko dává, když jí dáte krmení. Naložte jí vrchovatě – dobře se vám odmění. Dú, kravičky, dú, hore dědinú … Jaroslava Oplatková.

5 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Méééééé ! Jaroslava Oplatková.

6 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Tahle koza tvrdohlavá, ta se něco namečí. Kůzlátko jí odpovídá, hlas má ještě kůzlečí. Jaroslava Oplatková.

7 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Chro chro chro ! Jaroslava Oplatková.

8 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Prasnice má hejno selat, je to jejich maminka. Nakrmí je, ohlídá je – vždyť jsou ještě malinká. Když jsem já sloužil to čtvrté léto, vysloužil jsem si vepříka za to. A ten vepř jako pepř… Jaroslava Oplatková.

9 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je I ha ha ha ! Jaroslava Oplatková.

10 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Vyskočím si na koníčka, on mě pěkně ponese, poletíme jako vítr po lukách i po lese. Já mám koně, vraný koně, to jsou koně mí. Když já jim dám ovsa, oni skáčou hopsa. Já mám koně, vraný koně, to jsou koně mí. Jaroslava Oplatková.

11 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Béééééé ! Jaroslava Oplatková.

12 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Na pastvinu vyšly ovce, rozběhly se do strání. Napasou se čerstvé trávy, zvoneček jim vyzvání. Pásla ovečky v zeleném hájíčku, pásla ovečky v černém lese. Já na ni: dupy, dupy, dup! Ona zas: cupy, cupy, cup. Houfem ovečky, seberte se všechny, houfem ovečky, seberte se. Jaroslava Oplatková.

13 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jaroslava Oplatková.

14 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Králíčkové chundelatí mají tuze ostrý chrup. Když se leknou, zadupají – cupy, dupy, cupy dup. Jaroslava Oplatková.

15 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mňaaauuu ! Jaroslava Oplatková.

16 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Všude vleze, všechno vidí, každý šramot uslyší. Kočku máme doma proto, aby byl dům bez myší. Kočka leze dírou, pes oknem, pes oknem. Nebude-li pršet, nezmoknem. Jaroslava Oplatková.

17 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Haf haf ! Jaroslava Oplatková.

18 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Pes má práci ve dne v noci, hlídá dvůr i zahradu. Pamatujte na hlídače, nenechte ho o hladu! Skákal pes přes oves, přes zelenou louku, šel za ním myslivec – péro na klobouku. Jaroslava Oplatková.

19 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ko ko ko dák ! Ky ky ry ký ! Jaroslava Oplatková.

20 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Kohout ráno budí spáče: Vyskočte ven z postelí! Kykyryký, dobré jitro, Buďte všichni veselí! Slepice, slepička snáší nám vajíčka. Snes ještě vajíčko, než zajde sluníčko. Jaroslava Oplatková.

21 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ga ga ga ! Jaroslava Oplatková.

22 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Husy, husy, bílé husy, vyhrnou se ze vrátek, zaplavou si na potoce a jdou zase nazpátek. Když jsem husy pásala, zimou jsem se třásala. Teď už husy nepasu a zimou se netřesu. Jaroslava Oplatková.

23 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ká ká ká ká káč ! Jaroslava Oplatková.

24 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Když jsem já sloužil to druhé léto, vysloužil jsem si kachničku za to. A ta kačka bláto tlačká … Jaroslava Oplatková.

25 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Vrkú vrkú ! Jaroslava Oplatková.

26 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Vyletěla holubička ze skály, probudila modré oči ze spaní. Jaroslava Oplatková.

27 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Které zvíře je dvounohé, které čtyřnohé ? Jaroslava Oplatková

28 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je DvounoháČtyřnohá Jaroslava Oplatková

29 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Spoj zvíře s jeho mládětem house kachně holoubě kuře tele kůzle sele jehně Jaroslava Oplatková

30 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Spoj zvíře s jeho mládětem ŘEŠENÍ house kachně holoubě kuře tele kůzle sele jehně Jaroslava Oplatková

31 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Čím nakrmíš tato zvířata? Jaroslava Oplatková

32 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Čím nakrmíš tato zvířata?ŘEŠENÍ Jaroslava Oplatková

33 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jaký užitek nám dávají domácí zvířata? Jaroslava Oplatková

34 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jaký užitek nám dávají domácí zvířata? ŘEŠENÍ Jaroslava Oplatková

35 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Použitý obrazový materiál Kráva [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/1/normal_cow_cows_and_calves.png Kráva 02 [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/1/cow_cow_2.png Koza [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/Animals_D-G/goat_mountain_goat.png Koza 02 [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/Animals_D-G/goat.png Prase [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/Animals_H-Z/pig_Pig_Sow_with_piglet.png Prase 02 [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/Cartoon_Characters/happy_pig.png Kůň [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/Animals_H-Z/Horse.png Kůň 02 [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/Animals_H-Z/horse_18.png Ovce [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/Animals_H-Z/normal_sheep_Flock_of_sheep.png Ovce 02 [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/Cartoon_Characters/sheep.png Králík [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/Animals_H-Z/rabbit_chewing_rabbit.png Králík 02 [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/Animals_H-Z/rabbit_little_brown.png Jaroslava Oplatková.

36 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Kočka [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/Animals_Cats_Domestic/Cat_outside.png Kočka 02 [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/Animals_Cats_Domestic/cat_in_a_basket.png Pes [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/Animals_Dogs_Domestic/Collie_Puppy.png Pes 02 [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/Animals_Dogs_Domestic/happy_leaping_dog.png Kohout [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/2008_Jan_08/rooster_cock_gallo_di_profilo_archite_01.png Slepice [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/Animals_Birds/rooster_1.png Husa [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/de/CorporationParkGoose.JPG Husa 02 [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/Animals_Birds/jonathon_s_duck_01.png Kachna [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9e/Anas_platyrhynchos_var._domesticus_01.jpg Kachna 02 [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/2008_20_01/duck_bird_Anatra.png Holub [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/37/Tippler_angielski_609.jpg Holub 02 [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/2008_20_01/pigeon_Colombo.png Houslový klíč [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/2008_Jan_15_music/treble_clef_01.png Jaroslava Oplatková.

37 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Vejce [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/Food__N-Z/whole_egg.png Mléko [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/Food__D-M/glass_of_milk.png Maso [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/displayimage.php?album=44&pos=375 Peří [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://www.pdclipart.org/albums/Animals_Birds/normal_feather.png Kůže [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f1/Paper_Museum_in_Atlanta_104.JPG Vlna [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4c/Wolle_des_Waldschafs.JPG House [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ed/White_Sebastopol_Gosling.jpg Kůzle [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/30/Chevreau.jpg Kuře [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bc/Chick_on_sand.jpg Kachně [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/95/Ducks_Yerevan.jpg Hříbě [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/31/Chestnut_foal.jpg Jehně [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b9/Sheep%2C_Stodmarsh_6.jpg Jaroslava Oplatková.

38 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Kotě [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cd/Stray_kitten_Rambo002.jpg Štěně [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b3/Longhaired_Dachshund_puppies.jpg Králíče [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c4/Coelho-5829.jpg Holoubě [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/aa/Pigeon_6536.JPG Zrní [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7d/Kamut_grain.jpg Seno [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/ca/GrassHay1.jpg Maso [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e3/Kan%C4%8D%C3%AD_a_vep%C5%99ov%C3%A9_maso.jpg Mléko [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a9/Dairy_Crest_Semi_Skimmed_Milk_Bottle.jpg Mrkev [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/33/7carrots.jpg Tráva [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/13/Green_Grass.JPG Voda [ cit. 2012-02-17] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bd/Water_drop_animation_enhanced_small.gif Jaroslava Oplatková.

39 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Použité říkanky jsou z leporela: Žáček J. Zvířátka ve dvoře.1. vyd. Havlíčkův Brod: Fragment, 1999, ISBN80-7200-247-3, bez označení stran Jaroslava Oplatková.


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost."

Podobné prezentace


Reklamy Google