Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt MŠMT ČREU PENÍZE ŠKOLÁM Číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/ Název projektu školyInovace ve vzdělávání na naší škole ZŠ Studánka Šablona III/2Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT SADA č. X Identifikátor: VY_32_INOVACE_SADA X_ČJS, DUM 12 Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Název: Domácí zvířata Autor: Mgr. Jaroslava Oplatková Stručná anotace: Prezentace sloužící jako motivace k ovládnutí nového učiva. Lze využít jako mezipředmětový vztah s hudební výchovou a čtením. Lze ji použít v jakékoliv fázi výuky. Metodické zhodnocení: Pilotováno , 1,A, Jaroslava Oplatková. Řízený rozhovor, využití zkušeností dětí. Jaroslava Oplatková.

2 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je DOMÁCÍ ZVÍŘATA Jaroslava Oplatková.

3 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Pojmenuj zvířata a jejich mláďata. Jakým zvukem se ozývají? Búúúúúú ! Jaroslava Oplatková.

4 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Každá kráva mléko dává, když jí dáte krmení. Naložte jí vrchovatě – dobře se vám odmění. Dú, kravičky, dú, hore dědinú … Jaroslava Oplatková.

5 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Méééééé ! Jaroslava Oplatková.

6 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Tahle koza tvrdohlavá, ta se něco namečí. Kůzlátko jí odpovídá, hlas má ještě kůzlečí. Jaroslava Oplatková.

7 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Chro chro chro ! Jaroslava Oplatková.

8 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Prasnice má hejno selat, je to jejich maminka. Nakrmí je, ohlídá je – vždyť jsou ještě malinká. Když jsem já sloužil to čtvrté léto, vysloužil jsem si vepříka za to. A ten vepř jako pepř… Jaroslava Oplatková.

9 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je I ha ha ha ! Jaroslava Oplatková.

10 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Vyskočím si na koníčka, on mě pěkně ponese, poletíme jako vítr po lukách i po lese. Já mám koně, vraný koně, to jsou koně mí. Když já jim dám ovsa, oni skáčou hopsa. Já mám koně, vraný koně, to jsou koně mí. Jaroslava Oplatková.

11 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Béééééé ! Jaroslava Oplatková.

12 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Na pastvinu vyšly ovce, rozběhly se do strání. Napasou se čerstvé trávy, zvoneček jim vyzvání. Pásla ovečky v zeleném hájíčku, pásla ovečky v černém lese. Já na ni: dupy, dupy, dup! Ona zas: cupy, cupy, cup. Houfem ovečky, seberte se všechny, houfem ovečky, seberte se. Jaroslava Oplatková.

13 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jaroslava Oplatková.

14 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Králíčkové chundelatí mají tuze ostrý chrup. Když se leknou, zadupají – cupy, dupy, cupy dup. Jaroslava Oplatková.

15 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mňaaauuu ! Jaroslava Oplatková.

16 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Všude vleze, všechno vidí, každý šramot uslyší. Kočku máme doma proto, aby byl dům bez myší. Kočka leze dírou, pes oknem, pes oknem. Nebude-li pršet, nezmoknem. Jaroslava Oplatková.

17 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Haf haf ! Jaroslava Oplatková.

18 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Pes má práci ve dne v noci, hlídá dvůr i zahradu. Pamatujte na hlídače, nenechte ho o hladu! Skákal pes přes oves, přes zelenou louku, šel za ním myslivec – péro na klobouku. Jaroslava Oplatková.

19 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ko ko ko dák ! Ky ky ry ký ! Jaroslava Oplatková.

20 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Kohout ráno budí spáče: Vyskočte ven z postelí! Kykyryký, dobré jitro, Buďte všichni veselí! Slepice, slepička snáší nám vajíčka. Snes ještě vajíčko, než zajde sluníčko. Jaroslava Oplatková.

21 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ga ga ga ! Jaroslava Oplatková.

22 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Husy, husy, bílé husy, vyhrnou se ze vrátek, zaplavou si na potoce a jdou zase nazpátek. Když jsem husy pásala, zimou jsem se třásala. Teď už husy nepasu a zimou se netřesu. Jaroslava Oplatková.

23 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ká ká ká ká káč ! Jaroslava Oplatková.

24 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Když jsem já sloužil to druhé léto, vysloužil jsem si kachničku za to. A ta kačka bláto tlačká … Jaroslava Oplatková.

25 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Vrkú vrkú ! Jaroslava Oplatková.

26 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Vyletěla holubička ze skály, probudila modré oči ze spaní. Jaroslava Oplatková.

27 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Které zvíře je dvounohé, které čtyřnohé ? Jaroslava Oplatková

28 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je DvounoháČtyřnohá Jaroslava Oplatková

29 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Spoj zvíře s jeho mládětem house kachně holoubě kuře tele kůzle sele jehně Jaroslava Oplatková

30 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Spoj zvíře s jeho mládětem ŘEŠENÍ house kachně holoubě kuře tele kůzle sele jehně Jaroslava Oplatková

31 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Čím nakrmíš tato zvířata? Jaroslava Oplatková

32 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Čím nakrmíš tato zvířata?ŘEŠENÍ Jaroslava Oplatková

33 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jaký užitek nám dávají domácí zvířata? Jaroslava Oplatková

34 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jaký užitek nám dávají domácí zvířata? ŘEŠENÍ Jaroslava Oplatková

35 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Použitý obrazový materiál Kráva [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Kráva 02 [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Koza [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Koza 02 [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Prase [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Prase 02 [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Kůň [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Kůň 02 [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Ovce [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Ovce 02 [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Králík [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Králík 02 [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Jaroslava Oplatková.

36 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Kočka [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Kočka 02 [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Pes [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Pes 02 [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Kohout [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Slepice [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Husa [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Husa 02 [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Kachna [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Kachna 02 [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Holub [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Holub 02 [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Houslový klíč [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Jaroslava Oplatková.

37 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Vejce [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Mléko [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Maso [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Peří [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Kůže [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Vlna [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: House [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Kůzle [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Kuře [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Kachně [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Hříbě [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Jehně [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Jaroslava Oplatková.

38 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Kotě [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Štěně [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Králíče [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Holoubě [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Zrní [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Seno [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Maso [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Mléko [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Mrkev [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Tráva [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Voda [ cit ] Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Jaroslava Oplatková.

39 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Použité říkanky jsou z leporela: Žáček J. Zvířátka ve dvoře.1. vyd. Havlíčkův Brod: Fragment, 1999, ISBN , bez označení stran Jaroslava Oplatková.


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost."

Podobné prezentace


Reklamy Google