Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Půda zabírá jen malé množství na povrchu Země. Vzniká působením vody, Slunce, větru a živých organismů. Na rozdíl od kamenného obalu, v půdě se nachází.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Půda zabírá jen malé množství na povrchu Země. Vzniká působením vody, Slunce, větru a živých organismů. Na rozdíl od kamenného obalu, v půdě se nachází."— Transkript prezentace:

1 Půda zabírá jen malé množství na povrchu Země. Vzniká působením vody, Slunce, větru a živých organismů. Na rozdíl od kamenného obalu, v půdě se nachází živé organismy: půdní bakterie, rostliny, houby, živočichové. Humus: černá hmota, která vzniká rozkladem živých organismů v půdě. Typy půd: černozem – velký obsah humusu (nejúrodnější) hnědozem – méně humusu (úrodná) podzolová – téměř žádný humus (málo úrodná) Na úrodnost půdy má veliký vliv vlhkost. Půda poskytuje všem živočichům nezbytné živiny.

2 Pokud máš nějakou otázku k látce,můžeš mi napsat na email. Otázka 2Otázka 1 Postupuj klikáním na obrázky. M.P. 2008 ©

3 Domů Otázka 1 Vyber, která z těchto půd je nejúrodnější.

4 Domů Otázka 2 Patří tyto věci do půdy? Postupuj klikáním na obrázky.

5 zpět Černozem je nejúrodnější. Obsahuje velké množství humusu, proto se také hodí pro pěstování. SUPER

6 zpět Hnědozem je také úrodná. Obsahuje méně humusu, ale také se hodí pro pěstování. O.K.

7 zpět Podzolová půda neobsahuje téměř žádný humus. Je velmi málo úrodná. Vyskytuje se spíše na horách.

8 zpět Jasně že patří. Houby se nachází v půdě, stejně jako půdní bakterie, rostliny a živé organismy. „Žampiony nadívané, to je švagře…“

9 zpět Jasně že patří. Takhle nám rostliny zásobují půdu, aby jim to pak vracela živinami.

10 zpět Doufám, že tě nenapadlo ano. Lidské výrobky se v půdě rozkládají desítky a stovky let. Patří na skládky. MYSLI EKOLOGICKY.


Stáhnout ppt "Půda zabírá jen malé množství na povrchu Země. Vzniká působením vody, Slunce, větru a živých organismů. Na rozdíl od kamenného obalu, v půdě se nachází."

Podobné prezentace


Reklamy Google