Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

AnotacePrezentace, která se zabývá násobením zlomků přirozenými čísly. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci násobí zlomky s přirozenými.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "AnotacePrezentace, která se zabývá násobením zlomků přirozenými čísly. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci násobí zlomky s přirozenými."— Transkript prezentace:

1 AnotacePrezentace, která se zabývá násobením zlomků přirozenými čísly. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci násobí zlomky s přirozenými čísly. Speciální vzdělávací potřebyNe Klíčová slovaZlomek, přirozené číslo, násobení. Druh učebního materiáluPrezentace Druh interaktivityVýklad Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzděláváníZákladní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina12-15 let Celková velikost / datum187 kB soubor.doc (MS PowerPoint) / září IDENTIFIKÁTOR MATERIÁLU: EU

2 Zlomky Násobení zlomků přirozenými čísly.

3 Přirozené číslo Přirozené číslo je číslo, které je kladné, není zapsané ve zlomku a není desetinné. Příklady: 1, 2, 3, …

4 Násobením zlomků přirozenými čísly úvahou Obr. 1 © Václav Simandl

5 Násobení zlomku přirozeným číslem Vynásobíme přirozené číslo čitatelem a jmenovatele pouze opíšeme

6 Příklady – – – Vypočítejte a znázorněte přednosti početních úkonů:

7 Čerpáno Obr. 1. vlastní zdroje (© Václav Simandl) Copyright Václav Simandl, září 2011.

8 Metodický pokyn Pedagog se řídí pokynu autora v prezentaci. Seznámí postupně s látkou a poté kliknutím se ukáží vztahy, grafické znázornění, vzorce, postup, pokračování či výsledek. U jednotlivých listů probíhá myšlenková mapa, diskuse nebo vysvětlení či doplnění látky.


Stáhnout ppt "AnotacePrezentace, která se zabývá násobením zlomků přirozenými čísly. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci násobí zlomky s přirozenými."

Podobné prezentace


Reklamy Google