Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Benátky nad Jizerou, Pražská 135 projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: III/2 Název: Využívání.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Benátky nad Jizerou, Pražská 135 projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: III/2 Název: Využívání."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Benátky nad Jizerou, Pražská 135 projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: III/2 Název: Využívání informačních a komunikačních technologií ve výuce Předmět: Fyzika Ročník: 9.ročník Téma: AKUSTIKA.ASTRONOMIE: Autor : Viktor Huk VY_32_INOVACE_51_HU

2 Anotace - Sada obsahuje 20 pracovních listů které je možné využit při vysvětlení a opakování učiva z fyziky v 9.ročníku zš. Cílem učebního materiálu - je pomocí animací a video souborů vysvětlit přírodu zvukových jevu a základních astronomických poznatků. Očekávaný výstup - žáci dokážou popsat vznik a šíření zvuku v různých prostředích (v kovu, kapalině a plynu). Umějí určit periodu, frekvenci a vlnovou délku zvukové vlny. Dokážou popsat objekty nejbližšího vesmíru. Druh učebního materiálu - SMART Notebooková prezentace, Pracovní list, Power Pointová prezentace, kontrolní test…..

3 Přenos hudby. Základem hudby je vznik zvuku na hudebních nástrojích. Základem hudby je vznik zvuku na hudebních nástrojích.

4 Hudební nástroje můžeme rozdělit do vice skupin: dechovédechové strunnéstrunné na principu rozkmitání tyčena principu rozkmitání tyče na principu kmitání membrányna principu kmitání membrány elektrické - elektrofony elektrické - elektrofony

5 Hudba je organizovaný systém zvuků. délce síleVýška tónu u struny závisí na její délce,na síle napínánítloušťcehmotnosti napínání, a dále na její tloušťce a hmotnosti. délcevzduchovéhoVýška tónu u píšťaly závisí na délce vzduchového sloupce sloupce uvnitř píšťaly.

6 Zvuk převádíme na elektronický signál pomoci mikrofonu. Gramofonová deska Magnetofonový pásek Kompaktní disk ( CD,DVD) Elektrický signál převádíme na zvuk pomocí reproduktoru. Stereo zvuk http://media.soundonsound.com/sos/nov10/images/stereo_03a_speakertriangle.jpg


Stáhnout ppt "Základní škola Benátky nad Jizerou, Pražská 135 projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: III/2 Název: Využívání."

Podobné prezentace


Reklamy Google