Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKRES LOUNY Autor:Mgr. Petra Pláničková Název: VY_32_INOVACE_379_VZORCE SOUVĚTÍ Téma: ZÁKLAD VĚTY, SPOJOVACÍ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKRES LOUNY Autor:Mgr. Petra Pláničková Název: VY_32_INOVACE_379_VZORCE SOUVĚTÍ Téma: ZÁKLAD VĚTY, SPOJOVACÍ."— Transkript prezentace:

1 Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKRES LOUNY Autor:Mgr. Petra Pláničková Název: VY_32_INOVACE_379_VZORCE SOUVĚTÍ Téma: ZÁKLAD VĚTY, SPOJOVACÍ VÝRAZY, VZORCE SOUVĚTÍ, TVORBA SOUVĚTÍ PODLE VZORCŮ SOUVĚTÍ Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21. 2975

2 ANOTACE Prezentace je určena žákům 4. tříd jako výkladová v hodinách Čj. Žáci si procvičí učivo o souvětí a spojovacích výrazech. Samostatně dokáží dopsat k souvětí správný vzorec a naopak vymyslí souvětí na předem daný vzorec.

3 STAVBA VĚTY, VZORCE SOUVĚTÍ

4 STAVBA VĚTY Základem věty: Věta s jedním určitým slovesem je: Co je souvětí: určité sloveso věta jednoduchá dvě a více vět

5 SPOJOVACÍ VÝRAZY spojky čárky zájmena příslovce

6 ÚKOL: Utvoř souvětí. Použij tyto spojovací výrazy. čí který kdo a kdy ale protože

7 VZORCE SOUVĚTÍ SPOJOVACÍ VÝRAZY BÝVAJÍ OBVYKLE UPROSTŘED VĚTY. Maminka šla nakoupit, protože neměla doma mléko. _____________________ Představ si, že jsme to stihli, jelikož měl vlak zpoždění. _____________________ V1, protože V2. V1, že V2, jelikož V3.

8 NĚKDY SPOJOVACÍ VÝRAZY STOJÍ NA ZAČÁTKU SOUVĚTÍ. Když budu hodný, pojedu do ZOO. __________________ __________________ Protože rád maloval, dostal nové barvičky. __________________ __________________ Protože V1, V2. Když V1, V2.

9 ÚKOL: Zeptal se, kdo tu chybí. Zeptal se, kdo tu chybí. Aby přišli včas, vstávali dřív. Aby přišli včas, vstávali dřív. Nepřijel v sobotu, ale dorazil až v neděli, protože zapomněl. Nepřijel v sobotu, ale dorazil až v neděli, protože zapomněl. Vyhlížel z okna, který autobus je přiveze. Vyhlížel z okna, který autobus je přiveze. Řekni mi, co sis to zase vymyslel. Řekni mi, co sis to zase vymyslel. Napiš vzorce souvětí. Napiš vzorce souvětí. Aby V1, V2. V1, kdo V2. V1, ale V2, protože V3. V1, který V2. V1, co V2.

10 V1 a V2, jak V3. Vezmi si pastelky a namaluj svého kamaráda, jak vypadá. V1, čí V2. Když V1, V2. V1, kde V2. V1, že V2, V3. ÚKOL: Tvoř souvětí podle vzorců.

11 POUŽITÉ ZDROJE Program Microsoft Office 2010


Stáhnout ppt "Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKRES LOUNY Autor:Mgr. Petra Pláničková Název: VY_32_INOVACE_379_VZORCE SOUVĚTÍ Téma: ZÁKLAD VĚTY, SPOJOVACÍ."

Podobné prezentace


Reklamy Google