Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ARTEFILETIKA Prezentace artefiletiky – metodický list č. 6 Ochránce zahrady Zpracovala dne 14. 12. 2014 Mgr. Andrea Költö (str.1 – 6) Možnosti využití.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ARTEFILETIKA Prezentace artefiletiky – metodický list č. 6 Ochránce zahrady Zpracovala dne 14. 12. 2014 Mgr. Andrea Költö (str.1 – 6) Možnosti využití."— Transkript prezentace:

1 ARTEFILETIKA Prezentace artefiletiky – metodický list č. 6 Ochránce zahrady Zpracovala dne 14. 12. 2014 Mgr. Andrea Költö (str.1 – 6) Možnosti využití artefiletiky pro rozvoj dětí a žáků s SVP při ZŠ Lanškroun, nám. A. Jiráska 140 - cílové skupiny projektu „Škola pro všechny“, účastnících se projektové arteterapie v rámci realizace KA 1 projektu CZ.1.07/1.2.29/02.0012 Anotace, která je současně mottem (shodná pro všech 11 metodických listů): Není nutné vždy směřovat výtvarnou práci k výborně technicky propracovanému dílu, ale naopak se zaměřit na pocity, které děti a žáci při tvoření prožívají. Naučit je komunikovat s okolím prostřednictvím svých obrázků. Nabídnout jim možnost projevit své aktuální pocity a nálady do svých děl. Dát jim dostatek prostoru používat více smyslů při výtvarné práci (pracovat se sluchem, hmatem i čichem).

2 OCHRÁNCE ZAHRADY C ÍL- VYUŽITÍ PŘÍRODNÍHO MATERIÁLU SPOLUPRÁCE ROZDĚLENÍ ÚLOH VE SKUPINĚ ROZVOJ MOTORICKÝCH DOVEDNOSTÍ ROZVOJ FANTAZIE SMYSLUPLNÉ VYPLNĚNÍ ČASU TRÉNOVÁNÍ VYTRVALOSTI A PÍLE ROZVOJ KOMUNIKAČNÍCH DOVEDNOSTÍ

3 MATERIÁL PROVÁZEK HŘEBÍKY KLADÍVKO DRÁTEK RUČNÍ VRTÁČEK PŘÍRODNINY: KLACKY, VĚTVE, KAŠTANY, BAREVNÉ LISTY, JEŘABINY, ŠÍPKY, ŽALUDY,..

4 MOTIVACE POHYBOVÁ HRA NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ PROBĚHNUTÍ SE PO ZAHRADĚ V ČASOVÉM LIMITU A CESTOU DONÉST PĚT PŘÍRODNIN. POTÉ SE POKUSIT PANTOMIMOU PŘEDVÉST, CO SE KAŽDÉMU PODAŘILO POSBÍRAT A DONÉST PRO SPOLEČNOU TVORBU.

5 POPIS ČINNOSTI Společně projít zahradu a vybrat vhodné místo pro instalaci ochránce zahrady. Cestou po zahradě povídání o tom, zda bychom rádi měli každý svého strážného anděla či ochránce a zda ho dovedeme popsat. Jak by vypadal, jaké by mohl mít vlastnosti, kde by měl své místo,... Vlastní práce : vytvoření základní kostry ochránce z klacků. Poté násladuje zdobení z podzimních přírodnin dle dohody a fantazie ve skupině: barevné listí, šípky, jeřabiny, šišky, klacíky, žaludy, kaštany,..)

6 ILUSTRAČNÍ FOTOGRAFIE


Stáhnout ppt "ARTEFILETIKA Prezentace artefiletiky – metodický list č. 6 Ochránce zahrady Zpracovala dne 14. 12. 2014 Mgr. Andrea Költö (str.1 – 6) Možnosti využití."

Podobné prezentace


Reklamy Google