Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Minimální krytí c min,dur požadované z hlediska trvanlivosti pro betonářskou výztuž Základní třídou konstrukce je třída 4, modifikace podle další tabulky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Minimální krytí c min,dur požadované z hlediska trvanlivosti pro betonářskou výztuž Základní třídou konstrukce je třída 4, modifikace podle další tabulky."— Transkript prezentace:

1 Minimální krytí c min,dur požadované z hlediska trvanlivosti pro betonářskou výztuž Základní třídou konstrukce je třída 4, modifikace podle další tabulky.

2 Železobetonový průřez při ohybu

3 Třídy konstrukce V závislosti na životnosti, typu konstrukce a kontrole jakosti se rozlišují třídy 1 až 6. Základní třída pro dobu životnosti 50 let je 4.

4 Minimální krycí vrstva c min = max (c min,b ; c min,dur +  c dur,  -  c dur,st -  c dur,add ; 10 mm) kdec min,b je minimální vrstva s přihlédnutím k soudržnosti, c min,dur minimální krycí vrstva s přihlédnutím k prostředí,  c dur,  přídavná hodnota z hlediska spolehlivosti,  c dur,st redukce při použití nerezové oceli,  c dur,add redukce při dodatečné ochraně (např. povlak výzt.). Tloušťka krycí vrstvy c nom = c min +  c dev, 0 mm <  c dev <10 mm

5 Železobetonový průřez při ohybu F cd = 0,8 x b f cd F sd =A s f yd f cd =  f c /  m,  m = 1,5 f yd = f yk /  s,  s = 1,15 Návrhové hodnoty vnitřních síl: 0,8 x fcfc FcFc F s = A s f y z = d-0,4 x Podmínky rovnováhy: F cd = F sd  M d = z F sd  x d b AsAs M ss 


Stáhnout ppt "Minimální krytí c min,dur požadované z hlediska trvanlivosti pro betonářskou výztuž Základní třídou konstrukce je třída 4, modifikace podle další tabulky."

Podobné prezentace


Reklamy Google