Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_CH3 - 09 Průduchy v pokožce listů AUTOR: Mgr. Jana Krajinová VYTVOŘENO: březen 2012 STRUČNÁ ANOTACE: Laboratorní práce. Téma: listy – mikroskopické.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_CH3 - 09 Průduchy v pokožce listů AUTOR: Mgr. Jana Krajinová VYTVOŘENO: březen 2012 STRUČNÁ ANOTACE: Laboratorní práce. Téma: listy – mikroskopické."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_CH3 - 09 Průduchy v pokožce listů AUTOR: Mgr. Jana Krajinová VYTVOŘENO: březen 2012 STRUČNÁ ANOTACE: Laboratorní práce. Téma: listy – mikroskopické pozorování pokožky listů s průduchy Časová náročnost: 1 vyučovací hodina v součinnosti s elektronickou verzí učebnice FRAUS Přírodopis 7 Použitý zdroj: učebnice FRAUS Přírodopis 7 Tento materiál byl vytvořen jako učební dokument projektu inovace výuky v rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

2 VNĚJŠÍ STAVBA LISTU

3

4 POSTAVENÍ LISTŮ NA STONKU

5

6 PODLE STAVBY ČEPELE ROZLIŠUJEME LISTY JEDNODUCHÉ SLOŽENÉ

7 VNITŘNÍ STAVBA LISTU

8

9 Mikroskopické pozorování spodní pokožky s průduchy www.mikrosvet.mimoni.cz

10 Nákres průduchu www.svetpodmikroskopem.xf.cz www.mikrosvet.mimoni.cz

11 LABORATORNÍ PRÁCE - postup 1)Připrav mikroskop, potřeby k mikroskopování, lupu a list rostliny (pokojové rostliny, muškátu …) 2)List pomocí lupy prozkoumej, zakresli svá pozorování a popiš části listu v nákresu. 3)Na podložní sklíčko kápni kapku vody. 4)Ze spodní části listu se pokus pomocí preparační jehly nebo pinzety oddělit kousek tenké vrstvy pokožky a přenes do kapky vody na sklíčku. Pozoruj pod mikroskopem. 5)Svá pozorování zakresli a popiš. Najdi průduchy a chloroplasty. U některých listů lze pozorovat i krycí chloupky – trichomy. 6)Do závěru zapiš svá zjištění. Jaký význam má pokožka a jak se toto pletivo nazývá? Jaký vzhled mají průduchy a k čemu slouží? Byly průduchy při tvém pozorování otevřeny?


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_CH3 - 09 Průduchy v pokožce listů AUTOR: Mgr. Jana Krajinová VYTVOŘENO: březen 2012 STRUČNÁ ANOTACE: Laboratorní práce. Téma: listy – mikroskopické."

Podobné prezentace


Reklamy Google