Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_06_Slunce Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/21.3297.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_06_Slunce Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/21.3297."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_06_Slunce Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/ Autor: Mgr. Vendula Báčová Člověk a jeho svět/Přírodověda/Rozmanitost přírody – 5. ročník Období vytvoření: leden 2012 Anotace: Učivo je podáno formou prezentace doplňující výklad. Žáci si upevní probrané učivo a získají základní informace o Slunci. Žáci popisují (i anglicky) počasí v ročních obdobích. Také vyjmenují názvy v angličtině. Prezentace je vhodná pro plátno a dataprojektor.

2  Slunce je naše nejbližší hvězda.  Ohřívá naši Zemi a dodává jí energii pro život.  Slunce je obrovská koule žhavých plynů, převážně vodíků a helia. Mezi plyny probíhají jaderné reakce. → Uvolněná energie je zdrojem života na Zemi.

3

4

5  V mírném a polárním pásu se obvykle rozlišují čtyři roční období: jaro, léto, podzim a zima.  Roční období se tam mění podle toho, jak je Země otočená ke Slunci.

6

7  Popiš počasí v jednotlivých ročních obdobích (i anglicky).  Vyjmenuj názvy ročních období a kalendářních měsíců v angličtině.

8  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vendula Báčová.  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: %28Gentry%29.jpg  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:  [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_06_Slunce Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/21.3297."

Podobné prezentace


Reklamy Google