Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

SMĚSI DEFINICE DEFINICE DRUHY SMĚSÍ. Směsi Většina látek kolem nás jsou směsi. Směsi jsou látky, které se skládají z více jednodušších látek tzv. složek.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "SMĚSI DEFINICE DEFINICE DRUHY SMĚSÍ. Směsi Většina látek kolem nás jsou směsi. Směsi jsou látky, které se skládají z více jednodušších látek tzv. složek."— Transkript prezentace:

1 SMĚSI DEFINICE DEFINICE DRUHY SMĚSÍ

2 Směsi Většina látek kolem nás jsou směsi. Směsi jsou látky, které se skládají z více jednodušších látek tzv. složek. Př. slaná voda = sůl + voda směs složky Druhy směsí 1) různorodé- složky pohledem rozlišíme Př. žula 2) stejnorodé- složky pohledem nerozlišíme Př. pitná voda, vzduch

3 Pokusy rozdíl mezi minerálkou a pitnou vodou vzduch jako směs hořlavé a nehořlavé složky

4 Procvičování O jaký druh směsi se jedná? a) cukr ve vodě b) cukr v benzínu c) voda a sirup d) voda a benzín e) mořská voda f) minerálka g) ocel h) neperlivá minerálka

5 Procvičování O jaký druh směsi se jedná? a) voda a olej b) voda a líh c) voda a naftalen d) líh a naftalen e) dešťová voda f) bronz Upozornění: směs není např. destilovaná voda a hliník.


Stáhnout ppt "SMĚSI DEFINICE DEFINICE DRUHY SMĚSÍ. Směsi Většina látek kolem nás jsou směsi. Směsi jsou látky, které se skládají z více jednodušších látek tzv. složek."

Podobné prezentace


Reklamy Google