Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná."— Transkript prezentace:

1 Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná střední škola, Rakovník, Na Jirkově 2309, 269 01 Rakovník Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.1092 Název DUM : VY_42_INOVACE_MAT_01_22 PředmětMATEMATIKA Tematický okruhPLANIMETRIE Klíčová slova:lichoběžník, rovnoramenný lichoběžník, pravoúhlý lichoběžník Autor RNDr. Milena Knappová Rok vytvoření 2013Ročník učňovské obory, nástavbové studium Anotace: Materiál slouží k opakování učiva i při samostatné přípravě studentů na maturitní zkoušku. Metodický pokyn: Materiál slouží k opakování dané problematiky a k samostatné přípravě k maturitní zkoušce. Cílová skupina: studenti střední školy, 15 a více let.

2 Lichoběžníky RNDr. Milena Knappová Planimetrie, čtyřúhelníky

3 Obsah: Lichoběžník, obvod, obsah Rovnoramenný lichoběžník Pravoúhlý lichoběžník Konec Pro pokračování zvolte téma.

4 Lichoběžník, obvod, obsah: obsah Lichoběžník je konvexní čtyřúhelník, který má dvě strany vzájemně rovnoběžné a dvě různoběžné. Rovnoběžné strany jsou základny, zbylá dvě jsou ramena.

5 Rovnoramenný lichoběžník: obsah Lichoběžník se shodnými rameny se nazývá rovnoramenný.

6 Pravoúhlý lichoběžník: obsah Lichoběžník může mít jedno rameno kolmé k základnám. Takový lichoběžník se nazývá pravoúhlý.

7 Použité materiály: KUBEŠOVÁ, Naděžda a Eva CIBULKOVÁ. Matematika: přehled středoškolského učiva. 2. vyd. Třebíč: Petra Velanová, 2006, 239 s. Maturita (Petra Velanová). ISBN 978-808-6873-053. Materiál je určen pro bezplatné používání při výuce a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Obrazový materiál je vytvořen v programech Cabri II Plus, Inkscape a GIMP.


Stáhnout ppt "Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná."

Podobné prezentace


Reklamy Google