Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_Př-b 6.,7.11 Anotace: Prezentace seznamuje s výtrusnými rostlinami, životním cyklem, zástupci. Vzdělávací oblast: Třídění rostlin, výtrusné.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_Př-b 6.,7.11 Anotace: Prezentace seznamuje s výtrusnými rostlinami, životním cyklem, zástupci. Vzdělávací oblast: Třídění rostlin, výtrusné."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_Př-b 6.,7.11 Anotace: Prezentace seznamuje s výtrusnými rostlinami, životním cyklem, zástupci. Vzdělávací oblast: Třídění rostlin, výtrusné rostliny Autor: Ing. Jiří Jungmann Jazyk: Přírodopis - botanika Očekávaný výstup: Seznámení s výtrusnými rostlinami Druh učebního materiálu: DUM Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: druhý stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen : sedmý ročník základní školy

2 Třídění rostlin, výtrusné rostliny

3 Stavba těla: -podzemní stonek=oddenek -vějířovité listy, v mládí spirálovitě stočené, na jejich spodní straně se vytvářejí kupky výtrusnic Výskyt: Stinná, vlhká místa Na zemi v lese Štěrbiny skal, kamenů a zdí Kmeny stromů Zástupci: Kapraď samec Papratka samičí Osladič-skalní kapradina rostoucí i na kmenech stromů Hasivka orličí-naše největší kapradina Kapradiny

4 Kapradiny

5 Kapradiny

6 . Kapraď samec

7 Kupky výtrusů na spodní straně listů Kapraď samec Papratka samičí

8 Osladič Netík Jelení jazyk


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_Př-b 6.,7.11 Anotace: Prezentace seznamuje s výtrusnými rostlinami, životním cyklem, zástupci. Vzdělávací oblast: Třídění rostlin, výtrusné."

Podobné prezentace


Reklamy Google