Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pes z kolíků na prádlo Autor: Mgr. Helena Uhříková Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pes z kolíků na prádlo Autor: Mgr. Helena Uhříková Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025."— Transkript prezentace:

1 Pes z kolíků na prádlo Autor: Mgr. Helena Uhříková Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025 Název projektu: Modernizace výuky na ZŠ Slušovice, Fryšták, Kašava a Velehrad Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. PČ_004_Práce s drobným materiálem_Pes z kolíků na prádlo

2 Anotace:  Digitální učební materiál obsahuje pracovní postup výroby dřevěné hračky.  Materiál vysvětluje celý pracovní postup výroby psa z dřevěných kolíků na prádlo.  Je určen pro předmět pracovní činnosti a 4. – 5. ročník

3 Pomůcky Nůžky, lepidlo, příborový nůž, štětec, filc nebo koženka, černý fix, barvy, kolíky (4-5 ks) a na vzduchu schnoucí hmotu.

4 Krok č. 1. Poskládejte kolíky v pořadí od 1. do 3. Kolíky se lehce ve spojení pohybují, proto je před spojením zakápněte lepidlem. 1. 2. 3.

5 Krok č. 2. Z hmoty si vytvoříme přední a zadní tlapky, do kterých nožem vytlačíme tři rýhy. Dále vytvoříme dvě ploché kuličky na oči a jednu kuličku ve tvaru slzy na čumák.

6 Krok č. 3. Do ještě nezaschlých tlapek vmáčkneme tělo z kolíků, pak jej vyndáme a necháme doschnout.

7 Krok č. 4. Po vyschnutí samotvrdnoucí hmoty spojíme tlapky s dřevěným tělem. Ke spojení můžeme použít lepidlo nebo tavnou pistoli. Společně s tlapkami přilepíme na horní kolík také oči a čumák.

8 Krok č. 5. Ze zadní strany koženky si namalujeme uši pejska a vystřihneme. Rovný konec ucha by měl být široký asi 1 centimetr.

9 Krok č. 6. Černým fixem do přilepených očí namalujeme čočky a uši přilepíme z boční strany kolíku.

10 Krok č. 7. Temperovými barvami domalujeme tělo a tlapky pejska dle vlastní fantazie.

11 KONEC

12 - vlastní fotografie POUŽITÉ ZDROJE


Stáhnout ppt "Pes z kolíků na prádlo Autor: Mgr. Helena Uhříková Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025."

Podobné prezentace


Reklamy Google