Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Modernizace výuky na ZŠ Česká Lípa Tyršova VY_52_INOVACE_158_rov a nerov. pohyb-otázky Vytvořil: Jana Slaboňová Základní škola Dr. Miroslava Tyrše, Česká.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Modernizace výuky na ZŠ Česká Lípa Tyršova VY_52_INOVACE_158_rov a nerov. pohyb-otázky Vytvořil: Jana Slaboňová Základní škola Dr. Miroslava Tyrše, Česká."— Transkript prezentace:

1 Modernizace výuky na ZŠ Česká Lípa Tyršova VY_52_INOVACE_158_rov a nerov. pohyb-otázky Vytvořil: Jana Slaboňová Základní škola Dr. Miroslava Tyrše, Česká Lípa, Mánesova 1526, příspěvková organizace Tel: 487 829 220, fax 487 829 235 Jméno autora VMJana Slaboňová Datum vytvoření VM25.7.2011 Ročník použití VMsedmý Vzdělávací oblast/oborČlověk a příroda/fyzika Anotace VMOtázky a úkoly k procvičení učiva „Pohyb těles“

2 XIV. Rovnoměrný a nerovnoměrný pohyb – otázky a úkoly 1.Kdy můžeme říci, že těleso koná rovnoměrný pohyb? 2.Uveď alespoň tři příklady rovnoměrného pohybu tělesa. 3.Musí být rovnoměrný pohyb přímočarý? Řekni proč si to myslíš 4.Kdy těleso koná nerovnoměrný pohyb? 5.Uveď tři příklady nerovnoměrného pohybu.

3 Odpovědi k otázkám a úkolům 1.Těleso koná rovnoměrný pohyb, když za stejné doby urazí stejné dráhy. 2.Eskalátor, pásový dopravník, otočný talíř v mikrovlnné troubě 3.Nemusí (např. talíř v mikrovlnné troubě) 4.Těleso koná nerovnoměrný pohyb, když za stejné doby urazí různé dráhy 5.Automobil, který brzdí, nebo se rozjíždí, hozený míč, kámen vystřelený z praku


Stáhnout ppt "Modernizace výuky na ZŠ Česká Lípa Tyršova VY_52_INOVACE_158_rov a nerov. pohyb-otázky Vytvořil: Jana Slaboňová Základní škola Dr. Miroslava Tyrše, Česká."

Podobné prezentace


Reklamy Google