Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Ekologické problémy Petr Machala. 1.Napiš aspoň 4 problémy třetího světa. 2.Vysvětlete schéma bludného kruhu bídy. 3.Napiš 4 znaky konzumní společnosti.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Ekologické problémy Petr Machala. 1.Napiš aspoň 4 problémy třetího světa. 2.Vysvětlete schéma bludného kruhu bídy. 3.Napiš 4 znaky konzumní společnosti."— Transkript prezentace:

1 Ekologické problémy Petr Machala

2 1.Napiš aspoň 4 problémy třetího světa. 2.Vysvětlete schéma bludného kruhu bídy. 3.Napiš 4 znaky konzumní společnosti. 4.Co je trvale udržitelný rozvoj? Co jsme se posledně učili?

3 Co je to ekologie? Ernst Haeckel …věda, která se zabývá vztahem organismů a jejich prostředí a vztahem organismů navzájem. Jak člověk narušuje přirozenou rovnováhu v přírodě? Jaké následky to může mít pro naši planetu?

4 Které ekologické problémy považujete za nejzávažnější? (odpověď zdůvodni)

5 Vyberte si ve skupinách ekologický problém a najděte řešení.

6 orgán státní správy, který je pověřen dozorem nad respektováním zákonných norem v oblasti životního prostředí Co je úkolem České inspekce životního prostředí?

7 5. červen - Den životního prostředí (UNEP) ustanoveno Valným shromážděním OSN v roce 1972 Který den je Dnem životního prostředí? Popište nebo nakreslete: „Jak si představujete ideální životní prostředí?“

8 Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "Ekologické problémy Petr Machala. 1.Napiš aspoň 4 problémy třetího světa. 2.Vysvětlete schéma bludného kruhu bídy. 3.Napiš 4 znaky konzumní společnosti."

Podobné prezentace


Reklamy Google