Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Filip Šojat I.A. Vodní elektrárna je výrobna elektrické energie, jedná se o technologický celek, přeměňující potenciální energii vody na elektrickou energii.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Filip Šojat I.A. Vodní elektrárna je výrobna elektrické energie, jedná se o technologický celek, přeměňující potenciální energii vody na elektrickou energii."— Transkript prezentace:

1 Filip Šojat I.A

2 Vodní elektrárna je výrobna elektrické energie, jedná se o technologický celek, přeměňující potenciální energii vody na elektrickou energii. Jedná se také o vodní dílo ve smyslu platných právních předpisů. Obvyklý typ říční vodní elektrárny se skládá z přehradní hráze nebo jezu, tj. vodního díla.

3 Obvyklý typ říční vodní elektrárny se skládá z přehradní hráze nebo jezu, tj. vodního díla, které zadržuje vodu a strojovny, obsahující vodní turbíny a alternátory, turbíny s alternátory tvoří vždy soustrojí umístěné na společném hřídeli, nebo jsou spolu spojeny nějakým typem převodu.

4 https://www.youtube.com/watch?v=HfkLxA1dnIk

5 Akumulační a průtočné vodní elektrárny Instalovaný výkon [MW] Rok uvedení do provozu Lipno I2 x 60 MW1959 Orlík4 x 91MW Kamýk4 x 10 MW1961, rekonstrukce 2008 Slapy3 x 48 MW Štěchovice I2 x 11,25 MW Vrané2 x 6,94 MW1936, rekostrukce 2007

6

7


Stáhnout ppt "Filip Šojat I.A. Vodní elektrárna je výrobna elektrické energie, jedná se o technologický celek, přeměňující potenciální energii vody na elektrickou energii."

Podobné prezentace


Reklamy Google