Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Házená Kateřina Horáková. Základní informace  Házená je kolektivní míčový sport, který se hraje na hřišti.  Počet hráčů v poli – 6+1  Posty – Křídlo.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Házená Kateřina Horáková. Základní informace  Házená je kolektivní míčový sport, který se hraje na hřišti.  Počet hráčů v poli – 6+1  Posty – Křídlo."— Transkript prezentace:

1 Házená Kateřina Horáková

2 Základní informace  Házená je kolektivní míčový sport, který se hraje na hřišti.  Počet hráčů v poli – 6+1  Posty – Křídlo SpojkaStředPivotBrankář

3 Pravidla  Házená se hraje na hřišti o rozměrech 20x40m. Je rozdělené na dvě poloviny, nichž v každé je vyznačené brankoviště. V brankovišti se smí pohybovat pouze brankář. Cílem je dostat míč do branky protihráče.  Za hrubý faul u brankoviště se nařizuje trestný hod ze vzdálenosti 7m. (tzv.sedmička). Běžný faul nebo jiné porušení pravidel je potrestáno 9m hodem (tzv.devítka). Hráč může dostat 2 min za opakované hrubé fauly, ale také může dostat žlutou nebo červenou kartu.

4 Nejlepší házenkář české republiky  Nejlepším házenkářem je Filip Jícha.  V roce 2010 byl dokonce vyhlášen nejlepším házenkářem světa.  Momentálně hraje za THW Kiel v Německu. THW Kiel v Německu.

5 TJ Sparta Kutná Hora Historie  Oddíl házené v Kutné Hoře byl založen 14.září 1960.  Zakladatelem byl učitel tělesné výchovy Otto Milota.  V době vzniku měl 30 členů ve 3 týmech (Muži, mladší dorostenci a žáci).

6 Pár fotek

7 !Házené zdar! Děkuji za pozornost Fotky – Archiv z házené


Stáhnout ppt "Házená Kateřina Horáková. Základní informace  Házená je kolektivní míčový sport, který se hraje na hřišti.  Počet hráčů v poli – 6+1  Posty – Křídlo."

Podobné prezentace


Reklamy Google