Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

II. světová válka 1945 (I.) Petr Machala. 1.Kdy byla otevřena druhá fronta? 2.Jak dopadla německá ofenziva v Ardenách? 3.Jak se jmenovala tajná zbraň.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "II. světová válka 1945 (I.) Petr Machala. 1.Kdy byla otevřena druhá fronta? 2.Jak dopadla německá ofenziva v Ardenách? 3.Jak se jmenovala tajná zbraň."— Transkript prezentace:

1 II. světová válka 1945 (I.) Petr Machala

2 1.Kdy byla otevřena druhá fronta? 2.Jak dopadla německá ofenziva v Ardenách? 3.Jak se jmenovala tajná zbraň Německa? 4.Co je to kamikaze? Co jsme se posledně učili?

3 Východní fronta v lednu zahájena ofenzíva RA  na konci ledna osvobozena Osvětim  16. 4. začíná bitva o Berlín  Německo mobilizuje poslední rezervy Jsme záchrana vítězného Německa!

4  25. 4. setkání amerických a sovětských vojáků na Labi u Torgau Jak dlouho jim toto přátelství vydrží?

5 30. 4. zavlál nad Reichstagem rudý prapor Adolf Hitler spáchal sebevraždu  2. 5. kapitulace Berlína

6  Německo kapitulovalo 7. 5. v Remeši (Eisenhower - Jodl)  platnost 8. května  druhá kapitulace podepsána z 8. 5. na 9. 5. v Berlíně Karlshorstu (Žukov – Keitel) Kdy a kde dochází ke kapitulaci Německa?

7 Západní fronta 13. 2. - 15. 2. – podnikli spojenci letecký útok na Drážďany – 2 vlny bombardérů 13. 2. pronikli spojenci k Rýnu, začíná boj o most u Remagenu

8 Italská fronta  29. 4. – zastřelen Mussolini i s milenkou Clarou Petacciovou  tentýž den kapituluje skupina armád C v Itálii

9 Jaltská konference (4. 2-13. 2. 1945) Roosevelt – Churchill – Stalin SSSR vstoupí do 3 měsíců po porážce N do války s Japonskem N bude rozděleno na 4 okupační zóny posun hranic Polska Setkala se opět velká trojka?

10 Najděte správné dvojice Konec Mussoliniho Most u Remagenu Kapitulace Německa Pád Berlína Bombardování Drážďan Setkání u Torgau Osvobození Osvětimi Stateční vojáci

11 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "II. světová válka 1945 (I.) Petr Machala. 1.Kdy byla otevřena druhá fronta? 2.Jak dopadla německá ofenziva v Ardenách? 3.Jak se jmenovala tajná zbraň."

Podobné prezentace


Reklamy Google