Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace: Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKR LOUNY Autor:MGR. OLGA FILÍPKOVÁ Název:VY_32_INOVACE_443_ROVNOBĚŽNÍKY Téma:Vysvětlení pojmu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace: Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKR LOUNY Autor:MGR. OLGA FILÍPKOVÁ Název:VY_32_INOVACE_443_ROVNOBĚŽNÍKY Téma:Vysvětlení pojmu."— Transkript prezentace:

1 Anotace: Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKR LOUNY Autor:MGR. OLGA FILÍPKOVÁ Název:VY_32_INOVACE_443_ROVNOBĚŽNÍKY Téma:Vysvětlení pojmu rovnoběžník Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21. 2975 Zkopíruj si logo EU do své práce

2 * Tato prezentace slouží k výkladu látky v předmětu matematika pro žáky ve čtvrtém ročníku. * Žáci si vysvětlí pojem čtyřúhelník. * Seznámí se s pojmem rovnoběžník a na příkladech si ukáží rozdíl mezi čtyřúhelníkem a rovnoběžníkem.

3 Datum vytvoření: 9.4.2012 Klíčová slova: čtyřúhelník, rovnoběžník, čtverec, obdélník, sousední strany, protější strany

4 * Rovnoběžník se nazývá čtyřúhelník, který má každé dvě protější strany rovnoběžné.

5 Co je čtyřúhelník? A B C D Čtyřúhelník má:  čtyři vrcholy A,B,C,D  čtyři strany AB BC CD DA Dvojice sousedních stran: AB a BC, BC a CD, CD a DA, DA a AB Protější strany: AB a CD, BC a AD

6 Co je rovnoběžník? Rovnoběžník se nazývá čtyřúhelník, který má každé dvě protější strany rovnoběžné. Každý obdélník a čtverec je rovnoběžník? K L M N P R S T KL MN LM KN PR ST RS PT

7 Rovnoběžníky

8 Rozhodni: Který ze čtyřúhelníku není rovnoběžník ? A proč ? A B C D EF G H Čtyřúhelník EFGH není rovnoběžník, protože strany EH a FG nejsou rovnoběžné.

9 K L M N O P VK C D E F Čtyřúhelník KLMN není rovnoběžník, protože strany KL a MN nejsou rovnoběžné.

10 Pravidelný šestiúhelník S AB C DE F Najdi alespoň čtyři rovnoběžníky, které vidíš na obrázku.

11 Zopakujte si:  Co je čtyřúhelník?  Co je rovnoběžník? Čtyřúhelník má: 4 vrcholy 4 strany dvojice sousedních a protějších stran Rovnoběžník je čtyřúhelník, který má každé dvě protější strany rovnoběžné.


Stáhnout ppt "Anotace: Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKR LOUNY Autor:MGR. OLGA FILÍPKOVÁ Název:VY_32_INOVACE_443_ROVNOBĚŽNÍKY Téma:Vysvětlení pojmu."

Podobné prezentace


Reklamy Google