Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

OTA PAVEL 2.7.1930 Praha - 31.3.1973 Praha. DÍLA Autobiografické prvky, vzpomínky na dětství, rybaření, přírodu Smrt krásných srnců Zlatí úhoři Jak jsem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "OTA PAVEL 2.7.1930 Praha - 31.3.1973 Praha. DÍLA Autobiografické prvky, vzpomínky na dětství, rybaření, přírodu Smrt krásných srnců Zlatí úhoři Jak jsem."— Transkript prezentace:

1 OTA PAVEL 2.7.1930 Praha - 31.3.1973 Praha

2 DÍLA Autobiografické prvky, vzpomínky na dětství, rybaření, přírodu Smrt krásných srnců Zlatí úhoři Jak jsem potkal ryby

3 Práce s textem: Text –Můžou tě i zabít: text-ukázkatext-ukázka Pracovní list:

4 Můžou tě i zabít – práce s textem Pracovní list – Ota Pavel – povídka MŮŽOU TĚ I ZABÍT Popiš oba rybníky, které jsou v Buštěhradě NOVÝ- ………………………………………………………………………………… STARÝ - ……………………………………………………………………………….. Z čeho v ukázce můžeš poznat, že má autor hezký vztah k rybám? Jak je popisuje? …………………………………………………………………………………………………………………………………… …………………………………………………………………………………………………………………………………… ………………….. Proč potřebuje vypravěč kapry? ………………………………………....................... Koho se bojí? ……………………………………………………………. Ve které části ukázky se projevuje válka ? ……………………………………………………………………………………… ……………………………………………………………………………………………… Jak se jmenuje porybný ? ………………………………………………………… Popiš jeho vzhled ……………………………………………………………………… Vypravěč se v povaze porybného zmýlil, v čem ? …………………………………. …………………………………………………………………………………………………………………………………… ………………………………………………………………. Čím mu Záruba pomohl? …………………………………………………………………. …………………………………………………………………………………………………………………………………… …………………………………………………………… Považuješ vypravěče za statečného? Proč – svůj názor zdůvodni ……………………….. …………………………………………………………………………………………………………………………………… …………………………………………………………………………………………………………………………………… …………………………….

5 Digitální učební materiál Autor: Mgr.Michaela Kopsová ZŠ a MŠ L.Kuby 48, České Budějovice Český jazyk-čtenářská a informační gramotnost Ročník – 9. Škol.rok – 2011/12 Microsoft PowerPoint Počet hodin – 1 Registrační číslo:2_I_32_Čj._O.Pavel2_Kopsová Zdroj obrázku :http://www.gify.nou.cz


Stáhnout ppt "OTA PAVEL 2.7.1930 Praha - 31.3.1973 Praha. DÍLA Autobiografické prvky, vzpomínky na dětství, rybaření, přírodu Smrt krásných srnců Zlatí úhoři Jak jsem."

Podobné prezentace


Reklamy Google