Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Romana Zabořilová ZŠ Jenišovice VY_32_INOVACE_042.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Romana Zabořilová ZŠ Jenišovice VY_32_INOVACE_042."— Transkript prezentace:

1 Romana Zabořilová ZŠ Jenišovice VY_32_INOVACE_042

2 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Romana Zabořilová. Tento výukový materiál vznikl v rámci projektu EU Peníze školám a má sloužit zejména pro potřeby výuky na ZŠ Jenišovice. Podnebí je dlouhodobý stav počasí na určitém místě. Podnebí je současně ovlivněno horskými pásmy. S rostoucí nadmořskou výškou klesá teplota a zvyšuje se množství srážek. Nesmíme zapomenout zdůraznit, že Austrálie leží na jižní polokouli.

3 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Romana Zabořilová. Tento výukový materiál vznikl v rámci projektu EU Peníze školám a má sloužit zejména pro potřeby výuky na ZŠ Jenišovice. Podnebné pásy v Austrálii  převážná část Austrálie má suché tropické podnebí.  Severní oblasti leží v tropickém pásu s monzunovými srážkami  Okrajová území při SV a V pobřeží patří k tropickému pásu s pasátovými srážkami  Na jihu je oblast s mírným vlhkým až subtropickým podnebím

4 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Romana Zabořilová. Tento výukový materiál vznikl v rámci projektu EU Peníze školám a má sloužit zejména pro potřeby výuky na ZŠ Jenišovice.

5  Většinou ostrovy leží v tropickém rovníkovém pásu  Jižní ostrov Nového Zélandu leží již v mírném podnebném pásu Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Romana Zabořilová. Tento výukový materiál vznikl v rámci projektu EU Peníze školám a má sloužit zejména pro potřeby výuky na ZŠ Jenišovice.

6  Pro většinu Austrálie je nejteplejším měsíc leden a nejstudenější červenec.  Ve střední Austrálii dosahují průměrné teploty ledna 27 - 30 °C  Na jihu kolem 20 °C  Nejvyšší teploty však vystupují ve vnitrozemí až na 50 °C.  Největší rozdíly jsou ve vnitrozemí Děkuji za pozornost. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Romana Zabořilová. Tento výukový materiál vznikl v rámci projektu EU Peníze školám a má sloužit zejména pro potřeby výuky na ZŠ Jenišovice.

7 Obr. 1: obr.1: Martyman at en.wikipedia, 2007 [cit. 2011-09- 04]. Dostupné na WWW:.Martymanen.wikipedia http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Australia-climate- map_MJC01.png Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Romana Zabořilová. Tento výukový materiál vznikl v rámci projektu EU Peníze školám a má sloužit zejména pro potřeby výuky na ZŠ Jenišovice.


Stáhnout ppt "Romana Zabořilová ZŠ Jenišovice VY_32_INOVACE_042."

Podobné prezentace


Reklamy Google