Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

SLOVANÉ. Opakování Jaký je původ Slovanů? Kde leží jejich pravlast? Na jaké tři skupiny se Slované dělili? Čím se Slované živili? Kdo stál v čele Slovanů?

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "SLOVANÉ. Opakování Jaký je původ Slovanů? Kde leží jejich pravlast? Na jaké tři skupiny se Slované dělili? Čím se Slované živili? Kdo stál v čele Slovanů?"— Transkript prezentace:

1 SLOVANÉ

2 Opakování Jaký je původ Slovanů? Kde leží jejich pravlast? Na jaké tři skupiny se Slované dělili? Čím se Slované živili? Kdo stál v čele Slovanů? Jak se nazývá slovanský kněz? Náboženství Slovanů bylo polyteistické nebo monoteistické? Jaké bohy uctívali?

3 Východní, západní a jižní ZÁPADNÍ = Poláci, Češi, Slováci, Poláci – 1. kníže Mešek Piastovec (10. st.) Nechal se pokřít Boleslav Chrabrý – schopný panovník V Hnězdně založil arcibiskupství Roku 1025 se nechal korunovat králem (nedědičný) 12. století – boje o moc => rozpad polského státu na několik drobných knížectví


Stáhnout ppt "SLOVANÉ. Opakování Jaký je původ Slovanů? Kde leží jejich pravlast? Na jaké tři skupiny se Slované dělili? Čím se Slované živili? Kdo stál v čele Slovanů?"

Podobné prezentace


Reklamy Google