Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Aktivní škola - podpora, zlepšení kvality vzdělávání a výuky na základní škole Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Aktivní škola - podpora, zlepšení kvality vzdělávání a výuky na základní škole Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."— Transkript prezentace:

1 Aktivní škola - podpora, zlepšení kvality vzdělávání a výuky na základní škole Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. ZŠ Týn nad Vltavou, Malá Strana CZ.1.07/1.1.14/02.0049

2 ZŠ Týn nad Vltavou, Malá Strana Název materiálu: Určování času Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: Anglický jazyk Název sady: Sada pro technické, přírodovědné a jazykově zaměřené předměty (včetně volitelných) Ročník: 5. Autor: Mgr. Jana Chmelová Datum ověření: 6.3.2014 Anotace: V prezentaci se žáci seznamují s určováním času v angličtině a pomocí příkladů čas nacvičují.

3 Zdroje: obrázky jsou vloženy z Klipartu Prohlašuji, že při tvorbě výukového materiálu jsem respektoval(a) všeobecně užívané právní a morální zvyklosti, autorská a jiná práva třetích osob, zejména práva duševního vlastnictví (např. práva k obchodní firmě, autorská práva k software, k filmovým, hudebním a fotografickým dílům nebo práva k ochranným známkám) dle zákona 121/2000 Sb. (autorský zákon). Nesu veškerou právní odpovědnost za obsah a původ svého díla. Dávám souhlas, aby moje dílo bylo dáno k dispozici veřejnosti k účelům volného užití (§ 30 odst. 1 zákona 121/2000 Sb.), tj. že k uvedeným účelům může být kýmkoliv zveřejňováno, používáno, upravováno a uchováváno.

4 Rozdíl mezi hour, lesson a o´clock hour: hodina(ve významu 60 minut) The film takes two hours. Ten film trvá dvě hodiny. lesson: vyučovací hodina We have an English lesson today. Dneska máme hodinu angličtiny. o´clock:hodina (při určování času, pouze u celé hodiny) It´s five o´clock. Je pět hodin.

5 Rozdíl mezi clock a watch clock: hodiny(na poličce, na stěně, na věži) There is a nice clock on the wall. Na stěně jsou hezké hodiny. watch: náramkové hodinky Do you want to see my new watch? Chceš vidět mé nové hodinky? alarm clock cuckoo clockdigital clock budík kukačkydigitální hodiny

6 What´s the time? = What time is it? Kolik je hodin? half past – půl (po) quarter past – čtvrt (po) quarter to – třičtvrtě (čtvrt před) It is…..(o´clock). 9.00 It´s nine o´clock. 9.15 It´s quarter past nine. 9.30 It´s half past nine. 9.45 It´s quarter to ten.

7 What´s the time? It´s… 9.05 – five past nine 9.10 – ten past nine 9.15 – quarter past nine 9.20 – twenty past nine 9.25 – twenty-five past nine 9.30 – half past nine 9.35 – twenty-five to ten 9.40 – twenty to ten 9.45 – quarter to ten 9.50 – ten to ten 9.55 – five to ten

8 Nakresli hodiny a řekni anglicky: 4.20 11.05 1:352:50

9 What´s the time? (napiš do sešitu)

10

11 It´s noon. /It´s twelve a.m.. Je poledne. It´s midnight./ It´s twelve p.m.. Je půlnoc.


Stáhnout ppt "Aktivní škola - podpora, zlepšení kvality vzdělávání a výuky na základní škole Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."

Podobné prezentace


Reklamy Google