Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

OBĚH ÚČETNÍCH DOKLADŮ Autory materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Ing. Jitka Honková, Ing. Martina Palyzová a Ing. Marek Štencel.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "OBĚH ÚČETNÍCH DOKLADŮ Autory materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Ing. Jitka Honková, Ing. Martina Palyzová a Ing. Marek Štencel."— Transkript prezentace:

1 OBĚH ÚČETNÍCH DOKLADŮ Autory materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Ing. Jitka Honková, Ing. Martina Palyzová a Ing. Marek Štencel. Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, Opava, příspěvková organizace. Materiál byl vytvořen v rámci projektu OP VK 1.5 – EU peníze středním školám, registrační číslo CZ.1.07/1.5.00/34.0879. září 2012VY_32_INOVACE_UCE_070104

2  Zahrnuje veškeré činnosti od vyhotovení účetního dokladu nebo jeho obdržení, až po jeho uložení v archivu a následnou skartaci.  Účetní jednotky musí mít vypracován plán oběhu účetních dokladů, který je stanoven vnitropodnikovou směrnicí.  Zahrnuje veškeré činnosti od vyhotovení účetního dokladu nebo jeho obdržení, až po jeho uložení v archivu a následnou skartaci.  Účetní jednotky musí mít vypracován plán oběhu účetních dokladů, který je stanoven vnitropodnikovou směrnicí. 2

3 1. Přezkoušení správnosti2. Příprava k zaúčtování3. Zaúčtování4. Úschova5. Skartace 3

4 4 a)Věcné. b)Formální. a)Věcné. b)Formální.

5 5 a)Třídění účetních dokladů. b)Označování účetních dokladů. c)Evidence. d)Určení účtovacího předpisu – předkontace. a)Třídění účetních dokladů. b)Označování účetních dokladů. c)Evidence. d)Určení účtovacího předpisu – předkontace.

6 6 Účetní doklad Účtovací předpis Účetní knihy

7 7 a)Založení účetních dokladů do příručního archivu. b)Založení účetních dokladů do účetního archivu. a)Založení účetních dokladů do příručního archivu. b)Založení účetních dokladů do účetního archivu.

8 8 Vyřazení účetních dokladů z archivu po uplynutí stanovené doby úschovy.


Stáhnout ppt "OBĚH ÚČETNÍCH DOKLADŮ Autory materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Ing. Jitka Honková, Ing. Martina Palyzová a Ing. Marek Štencel."

Podobné prezentace


Reklamy Google