Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Celkové rozměry Černobylské jaderné katastrofy nejhorší samostatné havárie průmyslového věku jsou neznámy dodnes. Ale více než čtrnáct let po havárii.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Celkové rozměry Černobylské jaderné katastrofy nejhorší samostatné havárie průmyslového věku jsou neznámy dodnes. Ale více než čtrnáct let po havárii."— Transkript prezentace:

1

2 Celkové rozměry Černobylské jaderné katastrofy nejhorší samostatné havárie průmyslového věku jsou neznámy dodnes. Ale více než čtrnáct let po havárii utrpení pokračuje.

3 Při uskutečnění pokusu operátoři porušili šest životně důležitých bezpečnostních pravidel a všechny automatické bezpečnostní systémy byly vyřazeny. Navíc byl mimo provoz systém nouzového chlazení jádra

4 Tento obrovský chumel radioaktivní masy je nazván "Sloní noha". Tato kupa radioaktivních částic stačí k zabití milionů lidí. 31 obětí, 237 akutní nemoc z ozáření tisíce ozářených, škody asi 10 miliard dolarů, průměr 30 km nepřístupný dodnes

5 Jedno z nejrozsáhlejších míst koncentrace radioaktivního odpadu se nachází u Černobylského říčního přístavu. Na fotce: tyto opuštěné říční čluny jsou plné radioaktivního odpadu a nikdy nebyly demontovány a pohřbeny.

6 Černobylská katastrofa změnila tisíce akrů úrodné země v mrtvou poušť. Zemědělské plodiny vyrostlé z této země se mění ve smrtelný jed. Na fotce: nápis "Nebezpečí radioaktivity! Vysazování a sběr zemědělských rostlin a chov dobytka zakázán."

7 Tohle unikátní museum obsahuje kopie značek měst a vesnic, ve kterých se zastavil po Černobylské katastrofě život. Počet lidí evakuovaných ze zóny smrti přesáhl 100.000

8 Mapa kontaminace Evropy jako následek výbuchu v Černobylu. Radioaktivní dešťové srážky padaly nejen na Ukrajině, v Rusku a Bělorusku, ale také ve Švédsku, Polsku, České republice, Německu, Rakousku, Norsku a Finsku.

9

10

11

12


Stáhnout ppt "Celkové rozměry Černobylské jaderné katastrofy nejhorší samostatné havárie průmyslového věku jsou neznámy dodnes. Ale více než čtrnáct let po havárii."

Podobné prezentace


Reklamy Google