Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace KRKONOŠ Eva ČERNOCHOVÁ 5MB Na mateřské dovolené.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Prezentace KRKONOŠ Eva ČERNOCHOVÁ 5MB Na mateřské dovolené."— Transkript prezentace:

1

2 Prezentace KRKONOŠ Eva ČERNOCHOVÁ 5MB Na mateřské dovolené

3 Obsah prezentace 1. Krkonoše 2. Členění Krkonoš 3. Sněžka 4. Pramen Labe 5. Harrachov 6. Rokytnice nad Jizerou 7. Špindlerův Mlýn 8. Vrchlabí 9. Pec pod Sněžkou 10. Jánské Lázně 11. Černý Důl 12. Vrcholy Krkonoš 13. Zdroj informací

4 Krkonoše Krkonoše jsou nejznámějším pohořím v České republice - hora Sněžka je nejvyšším bodem země. Krásná příroda a turistické služby na vysoké úrovni láká každoročně tisíce návštěvníků. V zimní sezóně jsou Krkonoše nejvyhledávanější oblastí v Čechách díky svým kvalitním a pestrým podmínkám pro sjezdové lyžování a rozsáhlé síti běžeckých tratí.

5 Členění Krkonoš ZÁPADNÍCENTRÁLNÍVÝCHODNÍ BeneckoHorní MísečkyČerný Důl HarrachovLánovHorní Malá Úpa JilemniceStrážnéJánské Lázně Rokytnice nad Jiz.Špindlerův MlýnPec pod Sněžkou VítkoviceVrchlabíSvoboda nad Úpou

6 Sněžka Sněžka 1602m.n.m. je nejvyšší hora v Krkonoších a v České republice. Nachází se ve východní části Krkonoš na Hraničním hřebenu. Přes její vrchol prochází česko-polská státní hranice.

7 Pramen Labe Pramen naší nejvýznamnější české řeky Labe vyvěrá na Labské louce, sousedící v těsné blízkosti státní hranice s Polskem. V roce 1968 byla provedena úprava pramene Labe a nainstalována kovová deska s erby měst.

8 Harrachov Harrachov je město a významné horské letovisko v Krkonoších. Rozkládá se pod Čertovou horou v údolí říčky Mumlavy. Zimní sporty se v Harrachově začaly provozovat brzy poté, co hrabě Harrach přivezl do Čech první lyže.

9 Rokytnice nad Jizerou Rokytnice nad Jizerou je město a horské letovisko v západních Krkonoších. Nachází se v Libereckém kraji, v okrese Semily, v protáhlém údolí Huťského potoka mezi masivy hor Stráž (782 m), Čertova hora (1022 m) a Lysá hora (1344 m) a podél levého (východní) břehu řeky Jizery.

10 Špindlerův Mlýn Špindlerův Mlýn je významné turistické středisko v Krkonoších. Město Špindlerův Mlýn má přibližně 1400 obyvatel a rozlohu 7690,91 ha. V němčině se město dříve nazývalo Spindlermühle podle rodiny Spindlerových, která vlastnila v obci mlýn.

11 Vrchlabí Vrchlabí je české město v severní části královéhradeckého kraje. Nazýváno bývá jako Vstupní brána Krkonoš. Má zhruba 13 500 obyvatel, z toho přibližně 8300 v produktivním věku. Katastrální výměra města činí 2766 ha, tedy zhruba 28 km 2. Bylo jedním z nejvýznamnějších center varhanářství.

12 Pec pod Sněžkou Pec pod Sněžkou má přibližně 610 obyvatel a rozlohu 5214 ha. Novodobou dominantou města je osmnáctipatrový hotel Horizont. Pec pod Sněžkou je významným horským střediskem zimní i letní rekreace a významným centrem cestovního ruchu. Na území obce se nachází nejvyšší hora České republiky Sněžka.

13 Janské lázně Město Janské Lázně se nachází v okrese Trutnov. Ke dni 28. 8. 2006 zde žilo 879 obyvatel. Podle trutnovského kronikáře z 16. století Šimona Hüttla byl teplý pramen v dnešních Janských Lázních objeven již v roce 1006 Janem z Chockova, zbrojnošem rytíře Albrechta z Trautenberku, po němž byl i pojmenován jako pramen Janův.

14 Černý Důl Město Černý Důl se nachází v okrese Trutnov. Ke dni 28. 8. 2006 zde žilo 794 obyvatel. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1556. Obci byl 11. března 2008 obnoven status města. Severozápadně od středu Černého Dolu se nachází skiareál.

15 Nejvyšší vrcholy Krkonoš

16 Zdroj informací www.seznam.cz www.seznam.cz www.google.cz www.cs.wikipedia.org http://www.hory- krkonose.cz/ http://www.hory- krkonose.cz/ www.snezka.ceskehory.cz www.turistika.cz www.adadafoto.cz


Stáhnout ppt "Prezentace KRKONOŠ Eva ČERNOCHOVÁ 5MB Na mateřské dovolené."

Podobné prezentace


Reklamy Google