Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PŘÍRODNÍ ZEMSKÉ PÁSY. Rozšíření rostlin a živočichů je závislé na podnebí (zeměpisná šířka, proudění větrů, vzdálenost od moře, členitost povrchu) – místa.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PŘÍRODNÍ ZEMSKÉ PÁSY. Rozšíření rostlin a živočichů je závislé na podnebí (zeměpisná šířka, proudění větrů, vzdálenost od moře, členitost povrchu) – místa."— Transkript prezentace:

1 PŘÍRODNÍ ZEMSKÉ PÁSY

2 Rozšíření rostlin a živočichů je závislé na podnebí (zeměpisná šířka, proudění větrů, vzdálenost od moře, členitost povrchu) – místa se stejnými podnebními podmínkami vytváří PŘÍRODNÍ (vegetační) ZEMSKÉ PÁSY. (obr. 1 – str. 50) (obr. 1 – str. 50)

3 V horách jsou obdobou přírodních pásu – VÝŠKOVÉ STUPNĚ. Vegetační výškové Stupně na Kilimandžáru 5895 m 4400 m Mrazová poušť Horské louky 3000 m Tropický horský les 1900 m Savana

4 Podnebí a vegetační pásy PODNEBNÝ PÁSVEGETACE Vlhký tropický pástropické deštné lesy Střídavě vlhký trop. pássavany Trop. a subtrop. suchý p.pouště a stepi Subtropický pás vlhký v ziměstředomořská vegetace Subtropický pás vlhký v létěmonzunové lesy (Asie) Mírný pás suchýstepi a pouště Mírný pás vlhkýlistnaté, smíšené a jehličnaté lesy Polární pástundry a ledovce Horské podnebívýškové vegetační stupně


Stáhnout ppt "PŘÍRODNÍ ZEMSKÉ PÁSY. Rozšíření rostlin a živočichů je závislé na podnebí (zeměpisná šířka, proudění větrů, vzdálenost od moře, členitost povrchu) – místa."

Podobné prezentace


Reklamy Google