Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PORCELÁNOVÝ INVENTÁŘ ROZDĚLUJEME 1. NA PODÁVÁNÍ TEPLÝCH NÁPOJŮ 2. NA PODÁVÁNÍ POKRMŮ 3. NA SLAVNOSTNÍ STOLOVÁNÍ Bc. Daniel Vančura.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PORCELÁNOVÝ INVENTÁŘ ROZDĚLUJEME 1. NA PODÁVÁNÍ TEPLÝCH NÁPOJŮ 2. NA PODÁVÁNÍ POKRMŮ 3. NA SLAVNOSTNÍ STOLOVÁNÍ Bc. Daniel Vančura."— Transkript prezentace:

1 PORCELÁNOVÝ INVENTÁŘ ROZDĚLUJEME 1. NA PODÁVÁNÍ TEPLÝCH NÁPOJŮ 2. NA PODÁVÁNÍ POKRMŮ 3. NA SLAVNOSTNÍ STOLOVÁNÍ Bc. Daniel Vančura

2 PORCELÁNOVÝ INVENTÁŘ NA PODÁVÁNÍ TEPLÝCH NÁPOJŮ ŠÁLKY A PODŠÁLKY NA KÁVU NA MOKA KÁVU NA ČAJ NA KAKAO NA ČOKOLÁDU

3 KONVICE A KONVIČKY NA ČAJ - nižší a širší, s víčkem, 0,2 a 0,4 l. NA KÁVU - vyšší a užší, s víčkem, 0,15 a 0,3 l. NA MLÉKO A SMETANU - jedno a víceporcové. VELKÉ KONVICE NA TEPLÉ NÁPOJE - 1,25 – 2 l – pro větší skupiny hostů, např. rodinné snídaně.

4 PORCELÁNOVÝ INVENTÁŘ NAPODÁVÁNÍ POKRMŮ TALÍŘE KLUBOVÝ (DO 30 CM) JÍDELNÍ (MASOVÝ 25 CM) DĚLENÝ POLÉVKOVÝ (23 CM)

5 TALÍŘEK NA SNÍDAŇOVÉ DOPLŇKY DEZERTNÍ (19 CM) MOUČNÍKOVÝ PEČIVOVÝ, KUVÉRTOVÝ (17 CM) MÁSLOVÝ (8 CM)

6 OSTATNÍ PORCELÁNOVÝ INVENTÁŘ NA PODÁVÁNÍ POKRMŮ TERINY PLOCHÉ MÍSY RŮZNÝCH TVARŮ HLUBOKÉ MÍSY NA OVOCE, SALÁTY OMÁČNÍKY

7 MISKY NA KOMPOTY A SALÁTY BUJÓN ŠÁLKY POLÉVKOVÉ MISKY CUKŘENKY

8 OŠETŘOVÁNÍ PORCELÁNOVÉHO INVENTÁŘE · porcelánový inventář myjeme teplou tekoucí vodou příslušnými čistícími prostředky; · skladujeme ho v regálech, rozdělený podle druhu.


Stáhnout ppt "PORCELÁNOVÝ INVENTÁŘ ROZDĚLUJEME 1. NA PODÁVÁNÍ TEPLÝCH NÁPOJŮ 2. NA PODÁVÁNÍ POKRMŮ 3. NA SLAVNOSTNÍ STOLOVÁNÍ Bc. Daniel Vančura."

Podobné prezentace


Reklamy Google