Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

The twilight saga.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "The twilight saga."— Transkript prezentace:

1 the twilight saga

2 Stephanie Mayerová Americká spisovatelka pocházející z Phoenixu se nejvíc proslavila sérií Stmívání, kterou začala psát v roce Knihy byly přeloženy do 37 jazyků a po celém světě se jich prodalo více než 25 milionů kusů.

3 Jednotlivé díly Stmívání (Twilight) Nový měsíc (New Moon)
Zatmění (Eclipse) Rozbřesk (Breaking Dawn ) Krátký druhý život Bree Tannerové (Dodatek ke 3 dílu) Půlnoční slunce (Midnight Sun) -příběh vyprávěný z pohledu Edwarda Cullena.

4 Stmívání První díl je o Isabelle Swanové,
která přijíždí do malého městečka jménem Forks. Ve zdejší škole se seznamuje s Edwardem Cullenem. Po zjištění že je Ewdard upír se do něj zamiluje. Spolu pak čelí překážkám, který vztah mezi člověkem a upírem obnáší.

5 Nový měsíc Druhý díl vypráví o snaze
Edwarda, uchránit Bellu před upířím životem a to tím že odejde z Forks a tedy i z jejího života. Po těžkých depresích se Bella vzpamatovává u svého nejlepšího kamaráda Jacoba, který se mezitím stává vlkodlakem. Když si Edward myslí že je Bella mrtvá, odjíždí za Volturi, aby ho zbavili života. Bella Edwarda včas zastaví, jenže Volturiové dali Belle podmínku. Upíří život nebo smrt.

6 Zatmění Další kniha Stephenie Meyerové rozvíjí příběh Belly, která se rozhoduje, jestli se má provdat za upíra Edwarda nebo má dát přednost přátelství s Jacobem. Jenže v rozhodování jí stojí hrozba. Od novorozených upírů, kteří ji chtějí zabít. Když rodina Cullenových společně s vlkodlaky zastaví novorozené, Volturiovi se přijdou podívat zda jsou všichni novorození posmrti a jestli je Bella stále člověk.

7 Rozbřesk Poslední díl je rozdělen do třech částí.
První část, která je vyprávěna z pohledu Belly začíná svatbou s Edwardem. Po krásné a vydařené svatbě se novomanželé vydávají na svatební cestu na soukromý ostrov jménem Esmé, kde Bella otěhotní.

8 Druhá část je vyprávěna z pohledu Jacoba
Druhá část je vyprávěna z pohledu Jacoba. Příběh začíná tím že se Jacob postaví smečce, která chtěla zabít Bellu kvůli jejímu nenarozenému dítěti. A proto odchází za Cullenovými. Když Bella nečekaně porodí, Edward jí vstříkne upíří jed,ve snaze zachránit její život. Jacob odchází zklmaně a naštvaně, protože z jeho jediné lásky bude upír. Jenže se při odchodu podívá na malou Renesmé, dceru Belly a Edwarda, a otiskne se do ni. otisk=když se vlkodlak podívá na dívku (pro něj tu pravou), tak se do ní zamiluje na celý život

9 Třetí část je opět vyprávěná z pohledu Belly
Třetí část je opět vyprávěná z pohledu Belly.Vypravování začíná probuzenímBelly, jenže ne už jako člověk, ale jako upír. Nejprve se u ní zjišťuje dar, který jí dává schopnost sebeovládání. Jenže pak přichází veliká hrozba od Volturiových kvůli Nessi.Všichni jsou přesvědčeni že zemřou. A proto si volají na pomoc všechny upíry, aby dosvědčili že Nessi není upír. Mezi tím se u Belly rozvíjí talent uchránit se před schopnostmi ostatních. Volturiovi přicházejí,s celou armádou, jenže bitva nezačne, protože Volturiovi dali zapravdu Callenovým, že Renesmé není upír.

10 Film Všechny díly byly zfilmovány, až na Rozbřesk, který se teprve natáčí. Zfilmoval je režisér: David Slade Hlavní postavy:Robert Patiison, Kristen Steward, Taylor Lautner, Ashly Green, Nikki Reed, Kellan Lutz, Jackson Rathone, Elizabeth Reaser, Peter Facinelli, Rechelle Fefevre, Billi Burke,

11 Hlavní postavy Edward Cullen- Robert Pattinson
Isabella Swan-Kristen Stewart Jacob Black- Taylor Lautner

12 KONEC


Stáhnout ppt "The twilight saga."

Podobné prezentace


Reklamy Google