Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

KARLOVARSKÝ KRAJ. OBYVATELSTVO  Oblast Chebské a Sokolovské pánve je silně urbanizovaná.  Okrajové horské polohy jsou velmi řídce osídleny.  Má 307.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "KARLOVARSKÝ KRAJ. OBYVATELSTVO  Oblast Chebské a Sokolovské pánve je silně urbanizovaná.  Okrajové horské polohy jsou velmi řídce osídleny.  Má 307."— Transkript prezentace:

1 KARLOVARSKÝ KRAJ

2 OBYVATELSTVO  Oblast Chebské a Sokolovské pánve je silně urbanizovaná.  Okrajové horské polohy jsou velmi řídce osídleny.  Má 307 449 obyvatele, což je nejméně ze všech krajů.  Hustota obyvatel je 92 obyvatelé na km 2.

3 HOSPODÁŘSTVÍ Průmysl  V kraji jsou významné stáčírny minerálních vod(např. Mattoni)- bohatý výskyt pramenů.  V sokolovském hnědouhelném revíru jsou závody chemického průmyslu hlavně v Sokolově a Vřesové.  Jsou tam známé sklářské a keramické podniky (např. značka Moser).  Výroba hudebních nástrojů je např. v Kraslicích (dechové) a Lubech (dřevěné strunné).

4 Zemědělství  pěstování brambor, řepky olejky a obilnin – pšenice a ječmene, v menší míře pak i lnu a kukuřice.  Chov mléčného i masného skotu, drůbeže a prasat.  Z půd převažují hnědé půdy nížin a pahorkatin v nižších polohách a hnědé lesní půdy ve vyšších polohách kraje.

5  V kraji je poměrně hustá síť silnic  V Karlovarském kraji se nachází tři letiště: v Karlových Varech, v Chebu a v Mariánských Lázních. doprava Ekonomika  V Karlovarském kraji je významně zastoupeno lázeňství.  Dalším významným ekonomickým odvětvím je těžba hnědého uhlí na Sokolovsku a kaolinu na Karlovarsku.

6 LÁZNĚ Karlovy Vary Marianské lázně  Největší a nejznámější lázně v České republice  Léčivé účinky teplých zřídel v údolí říčky Teplá.  vzniklo počátkem 19. století.  Rozkládají se na jihozápadním svahu Slavkovského lesa.  V okolí Mariánských Lázní vyvěrá přes sto minerálních pramenů.

7 Jáchymov  je lázeňské město  Původně hornické město Františkovy lázně  jsou jedinečné minerálními prameny s vysokým obsahem oxidu uhličitého a přirozeně vyvěrajícím kysličníkem uhličitým.

8 Lázně kynžvart  léčení nespecifických nemocí cest dýchacích a některých kožních nemocí  Především dětské lázně

9  Karlovarský kraj je bohatý na různě přírodní útvary díky své geologické a geomorfologické rozmanitosti. PŘÍRODNÍ PODMÍNKY Vodstvo  Řeky: Bystřice, Odrava, Ohře, Teplá…  Vodní nádrž – Jesenice Pohoří  Krušné hory- Klínovec

10 PAMÁTKY  Zřícenina Andělská hora, zámek Bečov nad Teplou, zámek Loket, zámek Kynžvart


Stáhnout ppt "KARLOVARSKÝ KRAJ. OBYVATELSTVO  Oblast Chebské a Sokolovské pánve je silně urbanizovaná.  Okrajové horské polohy jsou velmi řídce osídleny.  Má 307."

Podobné prezentace


Reklamy Google