Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Www.sutol.cz Moderní vývoj web aplikací na Dominu Martin Jinoch, MAP Systems, s.r.o. 11. 11. 2014.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Www.sutol.cz Moderní vývoj web aplikací na Dominu Martin Jinoch, MAP Systems, s.r.o. 11. 11. 2014."— Transkript prezentace:

1 Moderní vývoj web aplikací na Dominu Martin Jinoch, MAP Systems, s.r.o

2 Hlavní partneři a prezentátoři

3 Jak byste se třemi slovy charakterizoval? Líný

4 Opakované činnosti automatizujte Automatické testování je k nezaplacení Psaní testů není zdržování

5 Každý algoritmus by měl, mimo jiné, pro každý vstup vygenerovat výstup. Tedy testujeme-li, zda pracuje správně, měli bychom prověřit všechny možné druhy (typy) vstupů.

6 Testy řízený vývoj (TDD, popř. BDD) nejprve napíšu test pak pracuji na implementaci, dokud test neprojde potom refaktoruji implementaci (až k dokonalosti, nebo i lépe)

7 Nejdůležitější je, že mi ty testy už zůstanou. Takže až se někdy v budoucnu k té samé aplikaci vrátím a budu do ní zasahovat, budu vědět, že ten zásah nic nerozbil. Nebo kde něco rozbil. A při práci v týmu i KDO to rozbil.

8 Code review není ztráta času, ale skvělý zdroj poučení a přirozený způsob sdílení programovacích dovedností a správných návyků. Stejně tak párové programování.

9 Open NTF Domino API a XPages Scaffolding projekt SourceTree/EGit/Git for Windows + Dora Redmine/Jira Gerrit/Crucible Jenkins/TeamCIty JUnit for Xpages, Selenium, TestNG Přehled nástrojů

10 Odkazy OpenNTF Domino API: XPages Scaffolding: Dora: JUnit: SourceTree: Gerrit (code review): https://code.google.com/p/gerrit, TeamCity: https://www.jetbrains.com/teamcity/ Jenkins: Redmine:

11 Děkuji za pozornost Martin Jinoch Web:http://www.jinoch.cz


Stáhnout ppt "Www.sutol.cz Moderní vývoj web aplikací na Dominu Martin Jinoch, MAP Systems, s.r.o. 11. 11. 2014."

Podobné prezentace


Reklamy Google